Trwa ładowanie...

Uwaga na zabójcze poduszki! Nie zostawiaj w nich dziecka

Chodzi o niedawne przypadki, w których główki dzieci zsuwały się z zagiętych poduszek i nieruchomiały w pozycji uniemożliwiającej oddychanie.

Uwaga na zabójcze poduszki! Nie zostawiaj w nich dzieckaFot: Teemeah/wikimedia (CC BY-SA 4.0)
d2gd4qi
d2gd4qi

Poduszki w kształcie rogala mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla niemowląt - alarmuje portal sosrodzice.pl powołując się na doniesienia zachodnich mediów. Chodzi o niedawne przypadki, w których główki dzieci zsuwały się z zagiętych poduszek i nieruchomiały w pozycji uniemożliwiającej oddychanie.

Z takim uduszeniem powiązane zostały trzy zgony niemowląt w Stanach Zjednoczonych. Potwierdził to koroner hrabstwa Dauphin w stanie Pennsylvania na wschodzie USA.

Choć poduszki-rogale (zwane też przez niektórych księżycami) są bardzo pomocne podczas karmienia piersią i zabezpieczają niestabilnie siedzące maluchy, w żadnym wypadku nie nadają się, by układać w nich pociechy do snu - czytamy w komentarzu autorów serwisu sosrodzice.pl.

Jak dodają, ryzyko zablokowania dróg oddechowych pojawia się też, kiedy przykrywamy niemowlęta ciężkimi kocami, kołdrami i dużymi poduszkami. Dlatego należy tego unikać.

d2gd4qi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2gd4qi