Trwa ładowanie...
stacja paliw
30-09-2016 10:36

W mijającym tygodniu na stacjach kontynuowane były obniżki cen paliw

W mijającym tygodniu na stacjach kontynuowane były obniżki cen benzyny i oleju napędowego, ceny autogazu poszły w górę - wynika z danych łódzkiego biura maklerskiego Reflex.

W mijającym tygodniu na stacjach kontynuowane były obniżki cen paliwFot: Jacek Bereźnicki
d1me1x4
d1me1x4

Ceny dwóch pierwszych paliw są jeszcze nieznacznie niższe niż w 2016 roku o tej samej porze - od 6 do 11 groszy za litr, natomiast litr LPG jest średnio o 9 groszy droższy.

Urszula Cieślak z Reflexu uważa, że ta sytuacja powinna się utrzymywać w nadchodzącym tygodniu - to znaczy ta relacja ceny obecnej do ceny sprzed roku. Jednakże można się spodziewać, że notowane od początku września obniżki części paliw w kolejnych tygodniu prawdopodobnie wyhamują. Można to wiązać z gwałtownym skokiem cen hurtowych benzyny i oleju napędowego, co łączy się ze środowymi doniesieniami z Algierii, gdzie państwa OPEC dyskutowały o zmniejszeniu wydobycia ropy naftowej, tak by w przyszłych miesiącach ograniczyć nadwyżkę surowca na rynku.

Średnio za litr benzyny Pb95 trzeba płacić 4 złote 39 groszy, za litr oleju napędowego 4 złote 22 grosze, a za litr autogazu 1 złoty 92 grosze.

d1me1x4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1me1x4