Trwa ładowanie...
d4bg840
gpw

W oczekiwaniu na impulsy

Pierwsze w tym tygodniu notowania na warszawskim parkiecie nie przynosiły większych emocji i spodziewanych rozstrzygnięć.

Share
d4bg840

Po mało emocjonującym piątkowym dniu „trzech wiedźm” inwestorzy liczyli za pewne na bardziej zdecydowany kierunek ruchu indeksów. Niestety po porannym krótkotrwałym wzroście negatywny przebieg sesji na innych europejskich parkietach osłabił zapał popytu, czego efektem było cofnięcie głównych indeksów w okolice zamknięć z ubiegłego tygodnia. Trwająca tam przez większość sesji mecząca konsolidacja zakończyła się wybiciem w dół po tym jak również od spadku rozpoczęły notowania giełdy w USA. Ostatecznie WIG oraz WIG20 zakończyły sesję zniżkami o odpowiednio o 0,51 i 0, 44 procent.

W gronie największych spółek zdecydowanie pozytywnie wyróżniały się papiery PKO BP, które były chętnie kupowane w dniu ustalenia prawa do 1 PLN dywidendy. Nieco lepiej od rynku zachowywały się również akcje PKNOrlen, ale i one nie były w stanie utrzymać rynku na plusie. Z kolei ciężarem dla barometrów okazały się walory BRE Banku, BZWBK, TPSA oraz Lotosu. Na szerokim rynku uwagę zwróciły kolejny raz silne wzrosty spółek kontrolowanych przez R. Karkosika.

Sesja okazała się być pewnym rozczarowaniem dla wszystkich liczących na „odrabianie strat” z mało udanego ubiegłego tygodnia, kiedy to nasz parkiet negatywnie odstawał od innych światowych rynków. Nie mniej jednak do rozstrzygnięć nie doszło i giełdowe byki cały czas maja szansę na kontratak. Oby wystarczyło czasu, którego mają jednak coraz mniej.

d4bg840

Paweł Kubiak
Makler DM BZ WBK
pawel.kubiak@bzwbk.pl

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d4bg840

Podziel się opinią

Share
d4bg840
d4bg840