W październiku nastroje społeczne nieznacznie pogorszyły się

17.10.Warszawa (PAP) - W październiku odsetek Polaków, którzy uważają, że sprawy naszego kraju idą w złym kierunku wzrósł o 3 pkt proc. do 53 proc. w porównaniu z wrześniem tego...

17.10.Warszawa (PAP) - W październiku odsetek Polaków, którzy uważają, że sprawy naszego kraju idą w złym kierunku wzrósł o 3 pkt proc. do 53 proc. w porównaniu z wrześniem tego roku - wynika z najnowszego sondażu TNS OBOP.

"Ponad połowa społeczeństwa (53 proc. wobec 50 proc. we wrześniu) sądzi, że sprawy w naszym kraju idą w złym kierunku, natomiast co trzeci Polak (32 proc. wobec 33 proc. we wrześniu) jest przeciwnego zdania. 15 proc. (wobec 17 proc. we wrześniu) ankietowanych nie ma na ten temat wyrobionej opinii" - napisano w komentarzu.

Z ankiety wynika, że ponad połowa Polaków, czyli 55 proc. (wobec 57 proc. we wrześniu) sądzi, że polska gospodarka rozwija się, przy czym 4 proc. badanych (wobec 5 proc. we wrześniu) jest przekonanych o jej dynamicznym rozwoju, a 51 proc. (wobec 52 proc. poprzednio) o rozwoju powolnym.

"Natomiast zdaniem 37 proc. społeczeństwa gospodarka przeżywa kryzys (we wrześniu było to 35 proc.), z czego 30 proc. (we wrześniu 28 proc.) ankietowanych ocenia go jako lekki, a 7 proc. respondentów jako głęboki (bez zmian w stosunku do września). 8 proc. (bez zmian do września) badanych nie ma jednoznacznej opinii w tej kwestii" - napisano w komentarzu.

Wyniki raportu wskazują na fakt, że 35 proc. Polaków nie spodziewa się zmian warunków materialnych.

"35 proc. Polaków nie spodziewa się zmian materialnych warunków życia ludności w ciągu najbliższych trzech lat (we wrześniu było to 36 proc.), natomiast 33 proc. obawia się ich pogorszenia (we wrześniu 28 proc.), a 27 proc. (poprzednio 32 proc.) oczekuje poprawy materialnego aspektu życia ludzi. 5 proc. ankietowanych nie ma jednoznacznego zdania na ten temat (4 proc. we wrześniu)" - napisano.

Sondaż przeprowadzono w dniach 2-6 października na reprezentatywnej próbie 1005 osób. (PAP)

mak/ asa/

Źródło artykułu:PAP
finansenastrojekoniunktura

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)