Trwa ładowanie...
d14stxb

W Tesco VAT nie szkodzi cenom

Sieć sklepów Tesco deklaruje, że po 1 stycznia ceny produktów, na które wzrasta VAT, nie ulegną zmianie.
Share
d14stxb

Tesco zapewnia, że wchodząc do sklepów sieci po nowym roku, zobaczymy przy półkach te same ceny, co 31 grudnia. - Polacy co trzecią złotówkę wydają na produkty żywnościowe. Brak podwyżek cen w Tesco, szczególnie żywności, to dobra wiadomość dla domowych budżetów - mówi Anna Matlak, dyrektor marketingu Tesco Polska.

Sieć sklepów zapewnia, iż w styczniu nie odczujemy zmian cen produktów, na które wzrasta stawka podatku VAT. A to właśnie cena jest dla polskich klientów najważniejsza. Z badań, jakie dla Tesco przeprowadziła firma 4P Research Mix wynika, iż prawie 80 procent klientów wybiera sklep najtańszy, zaś - przykładowo - lokalizacja sklepu ważna jest jedynie dla 18 procent ankietowanych.

Zamrożenie cen w sklepach Tesco przekłada się na realne oszczędności dla klientów. Po podniesieniu stawek VAT, statystyczna polska rodzina wydałaby rocznie 50 zł więcej na same warzywa i owoce. Kolejne 80 zł więcej zapłacilibyśmy za mięso. Jeśli dodamy do tego podwyżki cen tekstyliów, kosmetyków czy chemii gospodarczej - kwota oszczędności, jakie deklaruje Tesco, urasta do poważnej pozycji w domowych budżetach.

d14stxb

Pomysł na "obronę" cen przed nowymi stawkami VAT to kolejna z inicjatyw Tesco, dzięki którym klienci nie wydają więcej. - W 2008 roku akcją "Rewolucja na warzywnym" doprowadziliśmy do spadku cen warzyw i owoców. Rok później dzięki "Dyskontowym cenom" daliśmy możliwość kupowania taniej w czasie kryzysu. Dziś klienci szczególnie obawiają się podwyżek podatków. Stąd pomysł, by "VAT nie szkodził naszym cenom" - wyjaśnia Anna Matlak.

Dodatkowo, sieć deklaruje, że od stycznia obniży ceny wybranych produktów z kategorii pieczywa i mąki nawet do 10 procent.

IP

d14stxb

Podziel się opinią

Share
d14stxb
d14stxb