Trwa ładowanie...

W tych miastach imprezy sylwestrowej w tym roku nie będzie

Coraz więcej dużych miast w Polsce rezygnuje z hucznych sylwestrów. Gdańsk jest jednym z nielicznych, gdzie impreza planowana jest nawet w dwóch lokalizacjach. Inne metropolie takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław z kolei zrezygnowały z organizacji imprez.

Coraz więcej miast rezygnuje z dużych imprez sylwestrowychCoraz więcej miast rezygnuje z dużych imprez sylwestrowychŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d1o723d
d1o723d

Wielu samorządowców w Polskich miastach zdecydowało się na rezygnację z organizacji dużych imprez sylwestrowych na rzecz oszczędności budżetowych.

Gdańsk jest jednym z nielicznych miast, które planuje zorganizować imprezę sylwestrową z udziałem środków publicznych. Wiele innych miast zrezygnowało z powodu trudnej sytuacji finansowej samorządów i rosnących kosztów - wskazuje portalsamorzadowy.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Małe mieszkanie? Ten problem ma wielu Polaków. Jest rozwiązanie

Co zamiast miejskiego sylwestra?

W Krakowie, środki, które zwykle byłyby przeznaczone na organizację sylwestra, zostaną wykorzystane na stworzenie oferty świątecznych aktywności skierowanych do mieszkańców i odwiedzających miasto.

Osobiście uważam, że czas dużych imprez sylwestrowych na Rynku się skończył, skończyła się pewna epoka. Myślę, że tego typu huczna zabawa na Rynku Głównym powinna odejść do przeszłości nie tylko ze względów finansowych, ale również ze względu na całość tego przedsięwzięcia, które z roku na rok stawało się coraz bardziej przedsięwzięciem pokazującym tę gorszą stronę naszej natury - powiedział w rozmowie z PAP zastępca prezydenta Krakowa ds. polityki społecznej i komunalnej Andrzej Kulig.

Monika Chylaszek, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej w UM Krakowa, podkreśla w rozmowie z serwisem portalsamorządowy.pl, że te inicjatywy również są sylwestrowe, ale niekoniecznie wieczorno-nocne.

d1o723d

Podobny kierunek obrano w Lublinie, gdzie planowane są atrakcje o bardziej kameralnym charakterze.

W Gdyni, w nieco innym charakterze, przygotowano Sylwester Rodzinny, skierowany głównie do rodzin z dziećmi.

Również Wrocław zrezygnował z organizacji dużej imprezy sylwestrowej

Miasto decyzjami ustępującego rządu PiS straciło tylko w tym roku blisko 800 mln złotych, a jednocześnie w wyniku gigantycznej inflacji i wzrostu cen energii musieliśmy skupić się na tych najważniejszych zadaniach i realizacji trwających już inwestycji - uzasadnił decyzję władz Wrocławia Tomasz Sikora z urzędu miasta, dodając, że to ostatnie się udało.
d1o723d

Ostatni sylwester organizowany przez miasto miał miejsce w 2019 roku i kosztował 2,3 mln złotych. Z uwagi na obecną inflację i rosnące ceny, szacuje się, że koszt tegorocznego sylwestra byłby nawet dwa razy wyższy - podkreśla portalsamorzadowy.pl

Jako alternatywę, miasto postanowiło przedłużyć trwanie Jarmarku Bożonarodzeniowego aż do 7 stycznia 2024 roku.

Duże imprezy wciąż się odbędą

Są jednak miasta w Polsce, takie jak Gdańsk i Białystok, które zorganizują duże imprezy sylwestrowe. W Gdańsku planowany jest sylwester w dwóch lokalizacjach, z udziałem znanych artystów, takich jak Sylwia Grzeszczak i Gromee. Białystok, planuje organizację sylwestra miejskiego na Rynku Kościuszki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1o723d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o723d