Trwa ładowanie...
warszawa
07-04-2009 09:40

W Warszawie łatwiej

73% Polaków wskazuje Warszawę jako miasto, w którym łatwo o rozwój
zawodowy.

W Warszawie łatwiej
d3o5kl8
d3o5kl8

73% Polaków wskazuje Warszawę jako miasto, w którym łatwo o rozwój zawodowy - wynika z raportu On Board PR opracowanego na podstawie badań PBS DGA. Badanie objęło percepcję 10 największych miast jako miejsca pracy, zamieszkania i wyjazdów turystycznych.

Z raportu wynika, że Warszawa, Wrocław i Kraków mają najlepszą opinię jako miejsca budowy swojej kariery zawodowej. Na liście miast o największym potencjale w tym względzie, stolicę umieszcza aż 73% dorosłych mieszkańców Polski. Mniej wskazań uzyskują Wrocław (42%) i Kraków (38%).

Badanie objęło też percepcję 10 największych miast jako miejsca zamieszkania. Respondentów poproszono o wybór miejsc, w których ich zdaniem jest najlepsza komunikacja, dużo zieleni, atrakcyjna oferta kulturalno-rozrywkowa. W tej konkurencji zdecydowanie wygrał Kraków wskazany przez 47%. Zaraz za nim uplasowały się Gdańsk (34%) i Wrocław (31%).

W kategorii atrakcyjności turystycznej zdecydowanie wygrywa Kraków. Jako jedno z najciekawszych miejsc krótkiego wyjazdu wskazuje go aż 72% mieszkańców Polski. Na dalszych pozycjach znalazły się Gdańsk (51%), Wrocław (28%) i Warszawa (27%). Spośród największych miast, najmniej atrakcyjne turystycznie są wg Polaków Bydgoszcz i Łódź.

Dokument opracowano w oparciu o badania opinii społecznej przeprowadzone w lutym 2009 roku przez PBS DGA na ogólnopolskiej, reprezentatywnej, losowej próbie 1080 dorosłych mieszkańców Polski.

d3o5kl8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5kl8