Trwa ładowanie...

Weksle in blanco dla stoczniowców

Byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej mogą dostać na założenie własnej firmy po około 21 tysięcy złotych z programu unijnego. Jednak - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Weksle in blanco dla stoczniowców
d1yhjh0
d1yhjh0

Byli pracownicy Stoczni Szczecińskiej mogą dostać na założenie własnej firmy po około 21 tysięcy złotych z programu unijnego. Jednak - jak pisze "Dziennik Gazeta Prawna" - wcześniej muszą podpisać weksel in blanco, który mógłby opiewać na sumę nawet o kilkanaście tysięcy wyższą.

Program "Ze stoczni do własnej firmy" obsługuje Koszalińska Agencja Rozwoju Regionalnego SA. Zgodnie z jej zaleceniami byli stoczniowcy przygotowali biznesplany. Gdy jednak doszło do podpisywania dokumentów zaczęły się kłopoty - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak powiedział jej jeden z byłych pracowników zakładów w Szczecinie - nagle okazało się, że muszą oni podpisać weksel in blanco. Jak podaje gazeta w deklaracji jest napisane, że "KARR SA ma prawo wypełnić ten weksel, w każdym czasie, w przypadku naruszenia przez wystawcę warunków umowy, na sumę maksymalnie 33 tysięcy złotych". Stoczniowcy boją się, że jeśli ktoś zakwestionuje jakikolwiek punkt umowy - będą oni musieli zapłacić więcej, niż otrzymali.

Agencja zapewnia jednak w rozmowie z dziennikiem, że jeśli beneficjenci programu wydadzą pieniądze sprzecznie z ich przeznaczeniem - weksel może być wypisany jedynie na kwotę, która stoczniowcy dostają jako dotację. Zapewnienia władz KARR SA nie przekonują jednak byłych pracowników szczecińskich zakładów - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

d1yhjh0

Gazeta Prawna w internecie www.gazetaprawna.pl

d1yhjh0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yhjh0