Trwa ładowanie...

Windykator upomni się o gapowiczów

Zła wiadomość dla pasażerów, którym PKP wystawiło mandaty za brak ważnego biletu. Kolejowa spółka sprzedała jeden pakiet wierzytelności Giełdzie Praw Majątkowych Vindexus, drugi zleciła do zwindykowania. Spółka będzie ściągać wierzytelności nawet sprzed siedmiu lat.

Windykator upomni się o gapowiczówŹródło: AFP
d2tpylb
d2tpylb

140 tys. gapowiczów jest winnych PKP w sumie ponad 70 mln złotych. Jak informuje "Puls Biznesu", nabycie długów PKP jest pierwszym tego typu posunięciem windykatora. Spółka nie zamierza na tym poprzestać. Na 22 grudnia zwołała walne zgromadzenie akcjonariuszy, którego celem jest podniesienie kapitału spółki i późniejsza emisja 5 mln akcji w ciągu trzech lat.

Za pieniądze pozyskane z emisji firma zamierza kupić kolejne wierzytelności. Pierwsza milionowa transza akcji będzie w sprzedaży po około 6 złotych, cena nominalna kolejnych wyniesie 10 groszy.

Z emisji spółka zamierza pozyskać 5 mln złotych, co da jej możliwość zakupienia wierzytelności na ok. 35-40 mln złotych. Głównie będą to niespłacone kredyty, ale firma zapowiada dywersyfikację portfela.

kj

d2tpylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpylb