Trwa ładowanie...
kara
27-11-2016 07:22

Włoskie miasto będzie surowo karać turystów. Lista zakazów na 30 stron

Triest na północy Włoch rywalizuje z Wenecją w surowości wobec niezdyscyplinowanych i niewychowanych turystów. Straż miejska ogłosiła 30-stronicowy katalog tego, co jest zakazane wraz z podaniem wysokości kary za złamanie tych zakazów.

Włoskie miasto będzie surowo karać turystów. Lista zakazów na 30 stronŹródło: PAP, fot: PAP/DPA.
d3i03ei

Portowe miasto Triest na północy Włoch rywalizuje z Wenecją w surowości wobec niezdyscyplinowanych i niewychowanych turystów. Straż miejska ogłosiła 30-stronicowy katalog tego, co jest zakazane wraz z podaniem wysokości kary za złamanie tych zakazów.

Triest zrobił się nagle drogim miastem. Za wymuszanie na przechodniach jałmużny, jak i jej dawanie, zapłacić można do 900 euro. Niczym nie grozi natomiast oferowanie żebrzącym jedzenia lub odzieży.

Do 900 euro można zapłacić również za jedzenie na ulicy i biwakowanie pod gołym niebem, włącznie za wylegiwaniem się na ławkach czy na schodach kościołów.

Tańsze jest złamanie zakazu picia alkoholu i palenia tytoniu w parkach. Płaci się za to 600 euro, a przepisowi towarzyszy wyjaśnienie, że kara ma na także celu uchronienie obywateli przed szkodliwymi dla zdrowia skutkami tych nałogów.

Regulamin obowiązujący do tej pory w Trieście pochodził sprzed 90 lat, dokładnie z 1926, i wydawał się już nieco przestarzały.

d3i03ei
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i03ei