Trwa ładowanie...
d3krmkx

Wolne 2019. Czeka nas aż siedem długich weekendów

W maju wystarczy wziąć jeden dzień urlopu, by mieć aż pięć dni wolnego. Ale okazji do odpoczynku w 2019 r. będzie znacznie więcej. Tym razem kalendarz pozwoli nam na aż siedem długich weekendów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W 2019 będzie sporo okazji do wypoczynku. Mniej wolnego będzie można jednak przeznaczyć na zakupy
W 2019 będzie sporo okazji do wypoczynku. Mniej wolnego będzie można jednak przeznaczyć na zakupy (East News, Fot: East News)
d3krmkx

Rekordowe wolne w 2019 roku będzie można wziąć w tym roku na początku maja. Święto Pracy wypada w tym roku w środę, podczas gdy 3 maja - w piątek. Wystarczy zatem wziąć wolne w czwartek, by mieć naprawdę długą majówkę.

    WP.PL
(WP.PL, Fot: WP)

Kolejne okazje do dłuższego wypoczynku będą w czerwcu i w sierpniu. Boże Ciało 2019 wypada 20 czerwca, a to czwartek. Wystarczy więc jeden dzień wolnego i można zorganizować sobie 4-dniowy wyjazd. W sierpniu z kolei w czwartek 15-go mamy Święto Wojska Polskiego.

d3krmkx

Wolne 2019. Łącznie niemal 30 dni bez pracy

Pierwszy dzień wolny w 2019 r. oczywiście wypada już w Nowy Rok, czyli 1 stycznia. Kilka dni później, a dokładnie 6 stycznia, mamy Trzech Króli. Na kolejne wolne trzeba będzie czekać jednak kilka miesięcy - aż do 21 kwietnia. Wtedy w przyszłym roku wypada niedziela wielkanocna. Wolny jest też, jak co roku, wielkanocny poniedziałek.

Ustawowo dniem wolnym jest też Zesłanie Ducha Świętego. Święto wypada jednak w niedzielę, 9 czerwca.

Wszystkich Świętych wypada w 2019 w piątek, więc może być to też okazja do dłuższego odpoczynku. Święto Niepodległości 11 listopada obchodzimy w tym roku w poniedziałek. Boże Narodzenie z kolei wypada w środę i czwartek.

d3krmkx

Dni wolne od szkoły w 2019 roku. Zobacz wideo:

Sporo będzie więc okazji do wypoczynku, choć warto zarazem pamiętać, że w 2019 r. mniej wolnego będzie można spędzić w sklepach. Wszystko przez rozszerzenie zakazu handlu. W 2019 roku zasadniczo handlowa będzie tylko ostatnia niedziela miesiąca. Wyjątkami będą tylko miesiące świąteczne, a więc kwiecień oraz grudzień.

Czytaj też: Dni wolne w 2019 roku. Zobacz, kiedy wziąć urlop, by mieć długi weekend

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3krmkx

Podziel się opinią

Share
d3krmkx
d3krmkx