Trwa ładowanie...
di9ps1c

Wprowadzą całkowity zakaz palenia węglem w Krakowie?

Kraków chce zakazać palenia w domach węglem, drewnem i innymi paliwami stałymi. Z konsultacji wynika, że projekt ma poparcie społeczne. 90 proc. jej uczestników, tym kilkanaście organizacji, jest za zakazem.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wprowadzą całkowity zakaz palenia węglem w Krakowie?
(Fotolia)
di9ps1c

Zarząd Małopolski przedstawi Sejmikowi projekt uchwały całkowicie zakazującej używania w Krakowie paliw stałych: węgla, drewna i ciężkiego oleju opałowego do ogrzewania mieszkań i domów - informuje "Gazeta Krakowska".

Obecny projekt idzie dalej niż ogłoszony w październiku, który nie zakazał, lecz jedynie ograniczył palenie węglem w piecach, w których emisja pyłu nie przekracza 40 miligramów na metr sześcienny. Jeśli obecny projekt wejdzie w życie, do ogrzewania budynków i przygotowania ciepłej wody użytkowej będzie można stosować gaz ziemny, olej opałowy i olej napędowy przeznaczony do celów opałowych.

Internetowe konsultacje

di9ps1c

Co ciekawe, zdecydowana większość osób, która wypowiedziała się w ramach konsultacji społecznych, opowiedziała się za całkowitym zakazem opalania paliwami stałymi. Nie wiadomo tylko, jaki odsetek spośród 2267 osób, które chcą zakazu, mieszka w Krakowie, konsultacje bowiem przeprowadzono przez internet.

Wiadomo za to, że za zakazem palenia węglem jest prezydent miasta Jacek Majchrowski i radni miejscy, którzy mają już gotowy program osłonowy w postaci dopłat do rachunków za ekologiczne ogrzewanie.

di9ps1c

Podziel się opinią

Share
di9ps1c
di9ps1c