Trwa ładowanie...
d3e6ui2

Wrócił ruch na granicę polsko-czeską. Dla Polaków to okazja do do zakupów

Niedziela 5 lipca. Tego dnia przestały obowiązywać obostrzenia przy granicy polsko-czeskiej. Dla Polaków to okazja, aby pojechać na zakupy. Przypomnijmy, że w Czechach nie ma zakazu handlu w niedziele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wrócił ruch na granicę polsko-czeską. Dla Polaków to okazja do do zakupów
(Wikipedia)
d3e6ui2

Skończył się obowiązek 2-tygodniowej kwarantanny dla Polaków z województwa śląskiego, którzy chcieliby przekroczyć granicę z Czechami. Od niedzieli 5 lipca ruch może odbywać się w sposób nieograniczony.

Czytaj: Produkcja piwa w Czechach. Zanosi się na potężny spadek

Jak przypomina "Dziennik Zachodni", przed Polakami ponownie otworzyła się szansa na zrobienie zakupów u sąsiadów, ponieważ w Czechach każda niedziela - z wyłączeniem świąt - jest niedzielą handlową.

d3e6ui2

Zaledwie godzinę od Katowic znajduje się Ostrawa, w której działają cztery duże centra handlowe: Outlet Arena Moravia, Forum Nová Karolina, Avion Shopping Park Ostrava czy Futurum Ostrava.

Dowiedz się: STS przejął czeską spółkę technologiczną. Juroszek: "To niezwykle ważna inwestycja"

Co ciekawe, w Ostrawie nie obowiązują również obostrzenia dotyczące noszenia maseczek. Inaczej za to jest w Pradze czy w dwóch graniczących z Polską powiatach - karwińskim i frydecko-misteckim - gdzie utrzymano obowiązek noszenia maseczek.

Obejrzyj: Inflacja pójdzie w górę. Prof. Hausner nie ma wątpliwości

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3e6ui2

Podziel się opinią

Share
d3e6ui2
d3e6ui2