Trwa ładowanie...
d10mo5h

Wskaźnik klimatu konsumenckiego w III wzrósł o 2,8 pkt. do -14,9 pkt. - TNS Polska

24.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik klimatu konsumenckiego TNS Consumer Index wzrósł w marcu o 2,8 pkt. proc. mdm do minus 14,9 pkt. - wynika z badania Zespołu Badań Społecznych w TNS...

d10mo5h
d10mo5h

24.03. Warszawa (PAP) - Wskaźnik klimatu konsumenckiego TNS Consumer Index wzrósł w marcu o 2,8 pkt. proc. mdm do minus 14,9 pkt. - wynika z badania Zespołu Badań Społecznych w TNS Polska.

"W marcu odsetek ocen negatywnych wciąż przewyższa odsetek ocen pozytywnych, zatem TNS Consumer Index niezmiennie pozostaje ujemny. Dystans ten nieco się jednak zmniejsza. W porównaniu do wyników z poprzedniego miesiąca wskaźnik poprawił się. TNS Consumer Index wzrósł o 2,8 punktu procentowego" - napisano w komunikacie.

"Poprawiły się prawie wszystkie oceny, na które składa się TNS Consumer Index. Wyjątek stanowi ocena zmian sytuacji finansowej gospodarstwa domowego (spadek o 2 punkty procentowe). Największy wzrost notuje się w ocenie obecnej sytuacji ekonomicznej Polski - o 7 punktów procentowych" - dodano.

TNS Polska podaje, że wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju wynosi w marcu -18,6 pkt.

d10mo5h

"Wskaźnik pozostaje zatem ujemny. Niemniej jednak, porównując marcowy wskaźnik do wyników z poprzedniego miesiąca, zauważa się wzrost o 6,1 punktu procentowego" - napisano.

"Trzy podwskaźniki, które tworzą wskaźnik percepcji sytuacji ekonomicznej kraju także uległy znacznej poprawie. Najbardziej poprawiła się ocena obecnej sytuacji ekonomicznej Polski (o 7 punktów procentowych). Następnie, o 6 punktów procentowych wzrosła ocena zmian w sytuacji ekonomicznej. Natomiast ocena prognozy zmian w ciągu najbliższego roku poprawiła się o 5 punktów procentowych" - dodano.

Wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych wynosi w marcu -11,2 pkt.

"Wskaźnik ten w odróżnieniu od pozostałych odnotowuje jednak spadek. W porównaniu do lutego, spadł o 0,4 punktu procentowego" - napisano.

"Jeśli chodzi o poszczególne podwskaźniki, które tworzą wskaźnik oceny kondycji finansowej gospodarstw domowych, to ocena zmian sytuacji finansowej gospodarstwa domowego spadła o 2 punkty procentowe. Nieznacznie wzrosła natomiast roczna prognoza sytuacji finansowej gospodarstwa domowego, o 1 punkt procentowy" - dodano.(PAP)

jba/ osz/

d10mo5h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10mo5h