Trwa ładowanie...
d3nqkch

Wszyscy dostaniemy niskie emerytury

Wszyscy dostaniemy niskie emerytury - ostrzegają eksperci. Niezależnie od tego, czy ktoś opłaca składki tylko w ZUSie, czy także w OFE, wysokość przyszłych świadczeń i tak będzie niewielka. Dlatego wraz z końcem dyskusji o OFE nie należy zapominać o swojej starości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wszyscy dostaniemy niskie emerytury
(© Alina G - Fotolia.com)
d3nqkch

Ekonomista i autor bloga "Finanse Bardzo Osobiste Marcin Iwuć" podkreśla, że jedyne rozwiązanie na godną jesień życia, to jak najwcześniej zacząć na nią oszczędzać. Można to robić na wiele sposobów, ale każda forma będzie lepsza niż rezygnacja z odkładania na przyszłość. Ekspert uważa, że w odkładaniu na emeryturę najważniejsza jest systematyczność, a nie to, ile oszczędzamy. Dodaje, że wpłacając na osobny rachunek na przykład sto złotych, już po kilku miesiącach zauważymy na koncie efekty oszczędzania.

Marcin Iwuć przypomina, że wysokość przyszłej emerytury będzie wynosiła około jednej trzeciej naszych zarobków. Tymczasem długość życia systematycznie się wydłuża i może się okazać, że za tę kwotę będzie trzeba żyć przez 20 lat, a może więcej.

(AS)

Kliknij i znajdź wymarzoną pracę! Codziennie nowe oferty. Sprawdź!

d3nqkch

Podziel się opinią

Share

d3nqkch

d3nqkch