Trwa ładowanie...

Wszyscy dostaniemy niskie emerytury

Wszyscy dostaniemy niskie emerytury - ostrzegają eksperci. Niezależnie od tego, czy ktoś opłaca składki tylko w ZUSie, czy także w OFE, wysokość przyszłych świadczeń i tak będzie niewielka. Dlatego wraz z końcem dyskusji o OFE nie należy zapominać o swojej starości.

Share
Wszyscy dostaniemy niskie emerytury
Źródło: © Alina G - Fotolia.com
d1pymsz

Ekonomista i autor bloga "Finanse Bardzo Osobiste Marcin Iwuć" podkreśla, że jedyne rozwiązanie na godną jesień życia, to jak najwcześniej zacząć na nią oszczędzać. Można to robić na wiele sposobów, ale każda forma będzie lepsza niż rezygnacja z odkładania na przyszłość. Ekspert uważa, że w odkładaniu na emeryturę najważniejsza jest systematyczność, a nie to, ile oszczędzamy. Dodaje, że wpłacając na osobny rachunek na przykład sto złotych, już po kilku miesiącach zauważymy na koncie efekty oszczędzania.

Marcin Iwuć przypomina, że wysokość przyszłej emerytury będzie wynosiła około jednej trzeciej naszych zarobków. Tymczasem długość życia systematycznie się wydłuża i może się okazać, że za tę kwotę będzie trzeba żyć przez 20 lat, a może więcej.

(AS)

d1pymsz

Podziel się opinią

Share
d1pymsz
d1pymsz