Trwa ładowanie...
d2osgeg
rzeszów
+1
26-02-2014 20:45

Wybrano wykonawcę odcinka drogi S19 k. Rzeszowa

342,5 mln zł kosztować będzie budowa ponad 6-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe. Wybuduje go konsorcjum firm Eurovia Polska i Warbud - poinformował PAP w środę Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA.

Share
d2osgeg

Dodał, że konsorcjum złożyło w przetargu najkorzystniejszą ofertę. - Kolejnym etapem będzie przekazanie dokumentów z postępowania do kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. W przypadku braku odwołań pozostałych stron postępowania oraz pozytywnego wyniku kontroli, będzie można podpisać umowę z wykonawcą - zaznaczył.

W postępowaniu przetargowym wpłynęło w sumie osiem ofert. Przyjęte zostały trzy kryteria oceny ofert: cena, okres gwarancji oraz termin wykonania.

Obie wybrane firmy zadeklarowały, że wykonają zadanie w ciągu 34 miesięcy; zaoferowały również 10-letnią gwarancję.

Nowy odcinek trasy będzie uzupełnieniem wykonanego już fragmentu S19 Rzeszów Zachód - węzeł Świlcza, który w grudniu ub.r. przekazano do użytku. Inwestycja obejmie wykonanie m.in. drogi dwujezdniowej, z czterema pasami ruchu, a także budowę węzła Rzeszów Południe oraz dróg dojazdowych.

Droga ekspresowa S19 ma stać się główną trasę komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

d2osgeg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2osgeg
d2osgeg