Trwa ładowanie...

Wysyp złych długów

Spółka Kredyt Inkaso kupiła od banku PKO BP pakiet wierzytelności o wartości nominalnej ponad 1 mld zł. "Parkiet" twierdzi, że zaoferowała za nie ponad 120 mln zł. Na rynku odbywa się obecnie jeszcze ok. 30 przetargów na złe długi.

Wysyp złych długówŹródło: Jupiterimages
d2dsstm
d2dsstm

Choć PKO BP podał, że w najbliższych miesiącach nie planuje sprzedaży kolejnych wierzytelności, to jednak specjaliści nie wątpią, że pracy windykatorom nie zabraknie. Z jednej strony w ostatnim czasie znowu rośnie liczba złych kredytów konsumenckich (właśnie takie są najczęściej sprzedawane przez banki), z drugiej zaś - instytucje finansowe coraz chętniej korzystają z usług wyspecjalizowanych firm windykacyjnych.

Obecnie można zaobserwować największą od lat podaż złych kredytów. - Mamy informacje o chęci sprzedaży przez banki ok. 30 portfeli, powiedział gazecie giełdy Piotr Krupa, szef firmy Kruk. Jego firma w czerwcu kupiła od PKO BP pakiet złych długów o wartości nominalnej ponad 541 mln zł, a we wrześniu pakiet opiewający na kwotę 350 mln zł. Od BRE Banku kupiła portfel o wartości nominalnej 621 mln zł.

W tym roku największą transakcją była sprzedaż złych długów przez Kredyt Bank. W I półroczu bank zawarł z firmą Best umowę sprzedaży wierzytelności detalicznych, których wartość nominalna wyniosła 1,17 mld zł. Ile zapłaciła spółka - nie wiadomo.

d2dsstm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dsstm