Trwa ładowanie...

Wyższe ceny paliw - wyższy przemyt

Rośnie szara strefa paliwowa w Polsce - wynika z szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego. Mimo ostatnich spadków ceny paliw w naszym kraju są relatywnie wysokie, a to sprzyja jej wzrostowi - wyjaśnia Krzysztof Romaniuk z Organizacji. POPiHN szacuje, że może to być nawet około 20 procent importu.

Wyższe ceny paliw - wyższy przemytŹródło: AFP
d40rjik
d40rjik

Krzysztof Romaniuk podkreśla, że nielegalne paliwo wjeżdża do Polski z różnych stron. Są sygnały, że oferty pojawiają się zarówno ze strony wschodniej, z południa, a także z rynku niemieckiego - dodał. Nie wykluczył, że te same firmy mogą oferować nielegalne paliwo z różnych kierunków, by wprowadzić w błąd urzędy kontroli skarbowej.
Wyjaśnił, że o ile z kierunku wschodniego chodzi o próby przemytu paliwa, o tyle z południa i z zachodu o niewykazywanie odpowiedniego opodatkowania.

Z szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego wynika poza tym, że w ciągu pierwszych 5 miesięcy, w porównaniu z tym samym czasem roku poprzedniego spadło zużycie paliw w Polsce - w przypadku benzyny o około 2 procent, a oleju napędowego prawie 8 procent.

d40rjik
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40rjik