Trwa ładowanie...
dhgp2iw

WZ Plast-Boksu upoważniło zarząd do skupu akcji własnych

01.04. Warszawa (PAP) - Walne Zgromadzenie Plast-Boksu zdecydowało o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 5 mln zł z przeznaczeniem na nabycie akcji własnych oraz upoważniło...

Share
dhgp2iw

01.04. Warszawa (PAP) - Walne Zgromadzenie Plast-Boksu zdecydowało o utworzeniu kapitału rezerwowego w wysokości 5 mln zł z przeznaczeniem na nabycie akcji własnych oraz upoważniło zarząd do skupu akcji własnych po cenie nie niższej niż 2,15 zł i nie wyższej niż 4 zł za jedną sztukę - poinformowała spółka w komunikacie.

Akcjonariusze Plast-Boksu zadecydowali również o dokonaniu podziału akcji spółki poprzez obniżenie wartości nominalnej jednej akcji z 5 zł do 1 zł. Jednocześnie zwiększy się liczba akcji, na które dzieli się kapitał zakładowy spółki, z 8.812.280 do 44.061.400.

Zgodnie z uchwałą WZ łączna wartość nominalna nabywanych akcji w ramach skupu, wraz z akcjami posiadanymi przez spółkę, nabytymi wcześniej, nie może przekroczyć 20 proc. wartości kapitału zakładowego.

dhgp2iw

"Upoważnienie zarządu do nabywania akcji własnych obejmuje okres od dnia rejestracji przez Sąd Rejestrowy zmiany Statutu dokonanego w związku ze splitem akcji do 29 marca 2017r., nie dłużej jednak niż do chwili wyczerpania środków przeznaczonych na ich nabycie" - podano w komunikacie.

Akcjonariusze Plast-Boksu odwołali Grzegorza Pawlaka z funkcji prezesa zarządu. Na prezesa spółki wybrano Krzysztofa Pióro. (PAP)

ana/

dhgp2iw

Podziel się opinią

Share
dhgp2iw
dhgp2iw