Trwa ładowanie...
d1tawhx

Wzrost przychodów i zyskowności Bumechu w '11 może być dwucyfrowy

24.02. Warszawa (PAP) - Działający w branży maszynowej Bumech planuje w 2011 roku wzrost przychodów i zyskowności i nie wyklucza, że będzie on, podobnie jak w 2010 roku, dwucyfrowy...

Share
d1tawhx

24.02. Warszawa (PAP) - Działający w branży maszynowej Bumech planuje w 2011 roku wzrost przychodów i zyskowności i nie wyklucza, że będzie on, podobnie jak w 2010 roku, dwucyfrowy - poinformował PAP Zygmunt Kosmała, prezes spółki.

"Planujemy w 2011 roku dalszy wzrost przychodów i zyskowności i nie wykluczamy, że zarówno przychody, jak i zysk wzrosną w tempie dwucyfrowym" - powiedział w czwartek PAP Kosmała.

Prezes poinformował, że dynamikę taką Bumech może osiągnąć niezależnie od możliwych dużych kontraktów zagranicznych, nad którymi spółka teraz pracuje.

d1tawhx

W 2010 roku przychody spółki wzrosły do 69 mln zł z 52,9 mln zł w 2009 roku. Zysk netto spółki w tym okresie wzrósł do 6,78 mln zł z 3 mln zł.

W samym IV kwartale 2010 roku przychody wyniosły 22,3 mln zł, a zysk netto 1,8 mln zł.

"W IV kwartale mieliśmy dość wysokie koszty operacyjne - dosięgły nas skutki upadłości dwóch firm i rozliczenie zakończenia umowy z firmą Elkop, gdzie ponieśliśmy koszty zerwania umowy" - powiedział na konferencji prasowej Kosmała.

Prezes poinformował, że obecnie portfel zamówień spółki wynosi 70-80 mln zł.

d1tawhx

"Perspektywy na ten rok można ocenić jako dobre. Mamy kontrakty na roboty drążeniowe i w większym stopniu zaangażujemy się w kopalniach jastrzębskich. Płynność finansowa JSW jest zdecydowanie większa, ponadto spółka ogłosiła plan inwestycyjny, który plasuje do naszego profilu" - powiedział Kosmała.

"W tym roku chcemy ograniczyć swoją aktywność na Katowickim Holdingu Węglowym i zwiększyć na JSW" - dodał.

Prezes poinformował, że spółka może w ciągu 2011 roku zdecydować się na emisję akcji w ramach kapitału docelowego.

"Kolejna emisja nie jest wykluczona, jest uzależniona od tego, jakie kontrakty będą od nas wymagane w przeciągu roku. Jeśli okaże się, a są tego symptomy, że pojawi się temat znaczący, to emisja może być nieodzowna" - powiedział Kosmała. (PAP)

seb/ asa/

d1tawhx

Podziel się opinią

Share
d1tawhx
d1tawhx