Trwa ładowanie...

Z bankomatów na Cyprze można pobierać maksymalnie 100 euro dziennie

Bank centralny Cypru wprowadził w niedzielę limit wypłat z bankomatów należących do miejscowych banków, aby zapobiec ucieczce kapitału z kraju. Z bankomatów można pobierać maksymalnie 100 euro dziennie.

Share
Z bankomatów na Cyprze można pobierać maksymalnie 100 euro dziennieŹródło: Jupiterimages
d3txzes

Aby zapobiec nadmiernemu wycofywaniu gotówki bank centralny Cypru wprowadził w niedzielę limit wypłat z bankomatów należących do dwóch największych banków na wyspie - Bank of Cyprus i Laiki Popular Bank. Można z nich pobierać maksymalnie 100 euro dziennie.

Wcześniej agencja Reutera podawała, że ograniczenia dotyczą wszystkich banków na wyspie.

Rzecznik drugiego co do wielkości banku na Cyprze, Laiki Popular Bank, który wcześniej wprowadził limit w wysokości 260 euro, powiedział, że nowe ograniczenia zaczęły obowiązywać o godz. 13 czasu lokalnego (godz. 12 czasu polskiego).

d3txzes

Dodał, że zostaną one zniesione po otwarciu banku, co ma nastąpić we wtorek, lub po otrzymaniu zapewnienia od Europejskiego Banku Centralnego o utrzymaniu finansowania dla banku centralnego Cypru.

Cytowany przez agencję Reutera anonimowy przedstawiciel rządu powiedział, że ograniczenia dotyczą również Bank of Cyprus. Inne banki nie wprowadziły limitów.

Laiki Popular Bank i Bank of Cyprus to najbardziej zagrożeni upadkiem pożyczkodawcy na wyspie.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3txzes

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3txzes
d3txzes