Trwa ładowanie...

Zadyszka - komentarz poranny

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a w dalszym ciągu najmocniej spisują się akcje spółek średniej wielkości. mWIG-40 zyskał ponad 1,7%, dzięki czemu indeks wyznaczył nowe średnioterminowe maksimum na 3691.

Zadyszka - komentarz porannyŹródło: GPW
d3o386o
d3o386o

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, a kosmetyczny wzrost odnotował jedynie indeks małych spółek WIG-250. Po nieco słabszym otwarciu na niższych poziomach pojawił się popyt, lecz kupujący nie zdołali pokonać środowych maksimów, co stało się motywem do głębszej korekty.

W drugiej część sesji pojawił się popyt, który pozwolił zniwelować cześć strat. WIG-20 wyznaczył dzienne maksimum na 2514, natomiast w kolejnych godzinach zniżkował do 2491. Istotne wsparcie na 2493 zostało delikatnie naruszone, ale mam wrażenie, iż wzrost w końcówce sesji ma pozytywne przesłanie. Najbliższy opór znajduje się na 2505, a w razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2514 lub też środowego wierzchołka 2517. W razie jego przebicia będę oczekiwał na test 2526 lub też 2543, Kolejnym oporem jest wierzchołek na 2559. Najbliższe wsparcie znajduje się na wczorajszym minimum, a jego przełamanie będzie wskazywało, iż wczorajsze naruszenie to nie przypadek, a kolejne wsparcia widzę na 2488 i 2482.

Największą wagę przywiązuję jednak do minimów na 2469 i 2470. Mam świadomość, iż poziomy te były wyznaczane w konsekwencji ustalenia praw do dywidendy na akcjach spółek mających istotny udział w portfelu indeksu, ale ich przełamanie będzie potwierdzało tendencję spadkową w krótkim terminie.

Kolejne ważne pułapy to 2443 lub też 2425. O pogorszeniu wskazań będzie można mówić w przypadku przebicia 2406. Wczorajsza spadek jest pewnym zaskoczeniem, skala ruchu mieści w ramach naturalnej korekty, ale mając na uwadze fakt, iż zniżka wynikała przede wszystkim ze spadku walorów, które wniosły duży wkład do wcześniejszego wzrostu (KGHM, PZU)
trzeba brać pod uwagę, iż wczorajszy ruch zapowiada mocniejszą falę realizacji zysków. Moim zdaniem zwyżka jeszcze jest nie kompletna i środowe maksimum winno zostać poprawione, ale zejście poniżej 2491 będzie traktował jako zapowiedź pogłębienia korekty.

d3o386o

Tomasz Jerzyk
DM BZ WBK

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/33792/dmbzwbk-140919_bp.pdf )

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d3o386o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o386o