Trwa ładowanie...
d3a72ql

Zainteresowanie pracą wakacyjną jest spore

Praca na próbę bez wynagrodzenia. To najczęstsze przewinienie pracodawców wobec młodych osób podejmujących pracę wakacyjną.
Share
Zainteresowanie pracą wakacyjną jest spore
Źródło: © Sergey Nivens - Fotolia.com
d3a72ql

Eksperci zalecają, aby szukać jedynie sprawdzone oferty. Możemy je znaleźć między innymi w Młodzieżowych Biurach Pracy. Mimo, że sezon się już rozpoczął dla chętnych mamy jeszcze propozycje, między innymi przy zbiorach owoców czy w marketach mówi dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Nowym Sączu, Agata Fołta. Jak dodaje placówka współpracuje z tymi samymi pracodawcami dlatego oferty są pewne. Zainteresowanie sezonowym zatrudnieniem jest spore.

Niektórzy młodzi ludzie szukają jej przez Internet. W ten sposób pracę wakacyjną w szkole tańca znalazła pani Magda z Nowego Sącza. Marzena Kubacka z nowosądeckiego oddziału Państwowej Inspekcji Pracy przestrzega jednak aby być czujnym podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Szczególnie w sytuacji, kiedy pracodawca zwleka z przedstawieniem nam umowy lub proponuje pracę w godzinach nocnych lub nadliczbowych. „To jest zakazane w przypadku młodych ludzi poniżej 18 roku życia. Grozi za to mandat lub skierowanie sprawy do sądu”- zaznacza Marzena Kubacka. W umowie powinno się znaleźć przede wszystkim: wymiar czasu pracy i wynagrodzenie.

Osoby, które chcą wyjechać do pracy sezonowej za granicę, powinny przede wszystkim sprawdzić legalność agencji zatrudnienia .

(AS)

Interesujące oferty pracy z Twojej okolicy. Kliknij i sprawdź najnowsze ogłoszenia!

d3a72ql

Podziel się opinią

Share
d3a72ql
d3a72ql