Trwa ładowanie...

Zapłacimy za dostęp do informacji w internecie?

Szefowie światowych koncernów medialnych chcą wprowadzenia opłat za korzystanie z serwisów informacyjnych w internecie. W Pekinie trwa Światowe Forum Mediów.

Share
Zapłacimy za dostęp do informacji w internecie?Źródło: Jupiterimages
dlb51uu

Szefowie światowych koncernów medialnych chcą wprowadzenia opłat za korzystanie z serwisów informacyjnych w internecie.

W Pekinie trwa Światowe Forum Mediów. Część uczestników tego spotkania uważa, że opłaty za wykorzystywanie informacji oraz materiałów audio i video powinny obowiązywać także popularne wyszukiwarki internetowe.

Uczestnicy pekińskiego spotkania, w którym biorą udział m.in. szefowie agencji Associated Press, Reutera i BBC zwracają uwagę, że w ostatnich latach w związku z rozwojem nowych technologii, coraz bardziej zmienia się sposób pozyskiwania informacji.

dlb51uu

Szef Associated Press Tom Curley uważa, że dostawcy serwisów informacyjnych zbyt długo zwlekali z reakcją na wykorzystywanie informacji umieszczanych on-line bez ich zgody. Curley zwrócił uwagę na rosnącą rolę takich serwisów jak Wikipedia, Youtube czy Facebook.

Magnat medialny i szef News Corp. Rupert Murdoch dodał, że dostawcy serwisów informacyjnych powinni zacząć pobierać opłaty za korzystanie z tego typu materiałów w internecie. The Wall Street Journal, który jest częścią imperium medialnego Murdocha, poinformował o planach wprowadzenia opłaty w wysokości 2 USD tygodniowo, za możliwość czytania artykułów umieszczanych w gazecie za pośrednictwem telefonów komórkowych.

To część strategii gazety, która chce uniezależnić się od tradycyjnego wydania w formie papierowej. Wall Street Journal ma obecnie milion subskrybentów, którzy odpłatnie korzystają z internetowego wydania gazety.

dlb51uu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dlb51uu
dlb51uu