Trwa ładowanie...

Zlecenie ze składką

Rząd podejmie wkrótce pracę nad projektem oskładkowania umów-zleceń

Share
Zlecenie ze składką
d1y9m6e

Rząd podejmie wkrótce pracę nad projektem oskładkowania umów-zleceń - informuje "Nasz Dziennik".

Wiceminister pracy i polityki społecznej Marek Bucior poinformował podczas posiedzenia sejmowej Komisji ds. Kontroli Państwowej, że w ramach Komisji Trójstronnej kończą się konsultacje projektu ustawy dotyczącej oskładkowania umów-zleceń. Składki na ubezpieczenie społeczne od umów-zleceń mają być wyliczane maksymalnie od kwoty równej minimalnemu wynagrodzeniu za pracę.

Jak zaznaczył, koncepcja oskładkowania tego typu umów jedynie do kwoty płacy minimalnej wynika z chęci uniknięcia zbyt radykalnego wkroczenia z przepisami, które mogłyby wpłynąć na podwyższenie kosztów pracy. "Oskładkowanie od płacy minimalnej będzie przekładało się na uzyskanie gwarancji tej najniższej emerytury" - dodał wiceminister Bucior.

W imieniu resortu pracy Bucior odpowiadał posłom z komisji na dezyderat w sprawie patologii zastępowania umów o pracę umowami cywilnoprawnymi. Komisja ds. Kontroli Państwowej wskazała w nim, że konieczne jest dokonanie zmian w prawie dotyczącym między innymi zawierania umów o pracę oraz zgłaszania osób wykonujących pracę do ubezpieczenia społecznego.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1y9m6e

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y9m6e
d1y9m6e