Trwa ładowanie...
drygwuw
tms brokers

Zniżka eurodolara pod poziom 1,2400

Dzisiejsza sesja na polskim rynku walutowym upłynęła w bardzo spokojnych nastrojach. Spora część rynków nie pracowała, w związku z czym aktywność inwestorów była niewielka. Brak istotnych danych z kraju i ze światowych gospodarek dodatkowo ograniczał zmienność.
Share
Joanna Pluta
Joanna PlutaŹródło: TMS Brokers
drygwuw

Notowania EUR/PLN przez większość dnia utrzymywały się w pobliżu poziomu 4,1000. Lekkiej zwyżce natomiast podlegał kurs USD/PLN – para ta doszła powyżej poziomu 3,3000 na fali spadającego eurodolara.
W notowaniach EUR/USD, wbrew ogólnorynkowemu spadkowi zmienności, mogliśmy dziś obserwować zdecydowaną zniżkę. Wartość euro względem dolara spadła z poziomu 1,2520 pod poziom 1,2400, pokonując po drodze wsparcie 1,2440. Świadczy to o słabości popytowej strony rynku eurodolara i przemawia za kontynuacją spadków tej pary walutowej w kilkudniowej perspektywie. Kurs EUR/USD pociągnęły w dół napływające z Hiszpanii informacje, iż tamtejszy bank centralny zdecydował się wesprzeć jeden z regionalnych banków w obliczu jego narastających problemów.
Awersja inwestorów względem Eurolandu jest spora, w związku z czym przejawiają oni tendencję do negatywnej interpretacji informacji, jakie napływają z tego regionu. Jak już wspomniano, kalendarz makroekonomiczny był dziś wyjątkowo ubogi. Jedyne dane, jakie napłynęły na rynek, pochodziły ze stanów Zjednoczonych. W USA opublikowano sprzedaż domów na rynku wtórnym w kwietniu – wyniosła ona 5,77 mln, czyli więcej niż oczekiwane 5,65 mln. Nie był to jednak na tyle istotny wskaźnik, by wpłynąć na zachowanie inwestorów.

Joanna Pluta
Departament Analiz DM TMS Broker S.A.

drygwuw

Podziel się opinią

Share
drygwuw
drygwuw