Trwa ładowanie...
d1fdzf5

Zysk netto Impela wzrośnie w IV kwartale rdr; rok 2010 może być trudniejszy

16.11. Warszawa (PAP) - Przychody dostawcy usług outsourcingowych, grupy Impel, przekroczą 1 mld zł w tym roku, a zysk netto w czwartym kwartale wzrośnie rdr. Przyszły rok może być...

Share
d1fdzf5

16.11. Warszawa (PAP) - Przychody dostawcy usług outsourcingowych, grupy Impel, przekroczą 1 mld zł w tym roku, a zysk netto w czwartym kwartale wzrośnie rdr. Przyszły rok może być jednak dla spółki nieco trudniejszy - poinformowali przedstawiciele spółki na konferencji prasowej.

"Grupa Impel osiągnęła po trzech kwartałach 2009 r. przychody ze sprzedaży na poziomie 767.724 tys. zł oraz zysk netto w wysokości 27.411 tys. zł. W tym roku udawało się nam zwiększyć przychody oraz poprawić efektywność operacyjną. W czwartym kwartale liczymy na kontynuację tej pozytywnej tendencji" - powiedział wiceprezes spółki, Wojciech Rembikowski.

"Podobnie jak to miało miejsce w 2008 i w tym roku przychody spółki przekroczą 1 mld zł. Zysk netto w czwartym kwartale będzie wyższy niż miało to miejsce w analogicznym okresie rok temu" - dodał.

Przyszły rok może być jednak trudniejszy, ponieważ zwiększą się obciążenia związane z wdrożeniem zintegrowanego systemu informatycznego.

d1fdzf5

"W 2007 podjęliśmy decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu informatycznego, którego koszt wyniesie około 60 mln zł. Ta decyzja wiąże się jednak z zaakceptowaniem konsekwencji finansowych, ponieważ koszt systemu będzie widoczny w wynikach spółek w roku 2010" - powiedział Rembikowski.

W dniu 10 listopada 2009 roku, Impel Security Polska zakupiła 49 proc. udziałów przedsiębiorstwa specjalistycznego Asekuracja Sp. z o.o. Jest to wynik realizacji umowy inwestycyjnej, która przyznawała spółce prawo pierwokupu pozostałych udziałów w związku z nabyciem 51 proc. udziałów w roku 2006.

"Dzięki tej transakcji Impel stał się głównym graczem na rynku cash processingu. Obecnie Impel posiada około 20 proc. tego rynku w Polsce. Chcemy dalej umacniać naszą pozycję na tym rynku. Prowadzimy rozmowy z kolejnymi bankami, które nie prowadzą outsourcingu tego procesu i liczymy, że pozyskamy nowych klientów" - powiedział Łukasz Puciłowski, prezes zarządu Impel Security Polska.

Jeszcze w czwartym kwartale możliwa jest finalizacja przejęcia spółki świadczącej usługi porządkowe i żywienia, na działającej na rynku przemysłu ciężkiego

d1fdzf5

"Impel Cleaning prowadzi negocjacje w sprawie nabycia większościowego pakietu udziałów w spółce świadczącej usługi porządkowe i żywienia, działającej na rynku przemysłu ciężkiego. Potencjalny zakup tej spółki to dla Impel Cleaning przede wszystkim szansa na dalszy rozwój dzięki dostępowi do szerokiego rynku przemysłu ciężkiego. Na bazie potencjału nowej spółki chcemy poszerzać swój obszar aktywności gospodarczej o ten właśnie sektor rynku" - powiedział Rembikowski. (PAP)

wst/ ana/

d1fdzf5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fdzf5
d1fdzf5