Trwa ładowanie...
d33f0jc

40 mln zł na Regionalny System Informacji Medycznej

40 mln zł będzie kosztował Regionalny System
Informacji Medycznej (RSIM) Województwa Łódzkiego, wdrażany w
ramach strategii "eZdrowie". Jej celem jest informatyzacja
placówek służby zdrowia i zapewnienie elektronicznej wymiany
danych między zakładami opieki zdrowotnej.

d33f0jc
d33f0jc

System będzie funkcjonował w 18 placówkach podległych samorządowi województwa łódzkiego.

_ Dzięki RSIM we wszystkich szpitalach będzie jednolita infrastruktura informatyczna - komputery, serwery, sieć, oprogramowanie - pozwalająca na uzyskanie szybkiej informacji dotyczącej wszystkiego, co dzieje się w placówkach podległych samorządowi. Dzięki temu możliwa będzie m.in. szybka i rzetelna ocena pracy szpitala, jego wydatków itd. _ - poinformowała na czwartkowej konferencji prasowej dyrektor departamentu polityki zdrowotnej urzędu marszałkowskiego w Łodzi Dorota Łuczyńska.

Dodała, że dzięki RSIM lekarz przy swoim stanowisku pracy będzie miał pełny wgląd do danych pacjenta znajdujących się na każdym oddziale.

_ Pielęgniarka już nie będzie musiała biegać z kartą, by przynieść lekarzowi niezbędne informacje. Nie będzie też problemów z przekazywaniem danych chociażby w przypadku przewożenia pacjenta z jednego szpitala do drugiego _ - wyjaśniła Łuczyńska.

Podkreśliła, że RSIM jest "bazą dla realizacji kolejnych projektów" w ramach strategii "eZdrowie". W dalszej kolejności uruchomione mają być m.in. elementy pozwalające pacjentowi drogą elektroniczną lub telefoniczną otrzymać pełną informację dot. konsultacji medycznych na terenie całego województwa.

d33f0jc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33f0jc