Trwa ładowanie...
Informacja prasowa
bankowość
05-11-2014 09:53

5 usług, dzięki którym bankowość mobilna zapewnia wygodniejsze życie

Dzisiaj prawie każdy bank ma już aplikację mobilną. Ale nie każda aplikacja mobilna oferuje więcej niż podstawowe funkcje bankowe, takie jak: przelewy, sprawdzenie salda czy założenie lokaty. Przekonaj się, co jeszcze może zaoferować bankowość mobilna i jak przyda się to w codziennym życiu.

5 usług, dzięki którym bankowość mobilna zapewnia wygodniejsze życieŹródło: Fotolia
d1gypi1

1. Wypłacisz gotówkę bez karty

Nowoczesna aplikacja bankowa umożliwia wypłacenie pieniędzy z bankomatu nawet jeśli nie mamy przy sobie karty. W bardzo łatwy sposób uzyskamy w aplikacji kod SMS, który umożliwi nam wypłatę. Zapomniałeś portfela? To już nie problem..

2. Zapłacisz za parkowanie i bilet komunikacji miejskiej

Koniec stania w kolejce w kiosku po bilet czy liczenia na automat sprzedający bilety w autobusie. Jeśli korzystasz z odpowiedniej aplikacji mobilnej bilet kupisz wykonując dosłownie kilka działań w aplikacji. Podobnie sprawa ma się z opłatami za parkowanie – koniec wycieczek do parkometru. Wystarczy odpowiednia naklejka na szybie samochodu – tak żeby służby wiedziały jak sprawdzić opłatę za parkowanie – i możemy płacić prosto z aplikacji.

3. Przelejesz pieniądze na numer telefonu

Nie znasz numeru konta odbiorcy? To nic, szkoda też czasu, żeby on w biegu go szukał. Jeśli masz do wykonania jakieś drobne płatności, np. kupiłeś z kimś wspólnie pizzę – najwygodniej będzie podać w aplikacji numer telefonu tej osoby. Jeśli odbiorca ma konto w tym samym banku, co ty - przelew dotrze natychmiast na jego rachunek. W innym przypadku zostanie utworzone specjalne konto tymczasowe, a odbiorca otrzyma SMS z informacją jak z niego skorzystać.

d1gypi1

4. Zapłacisz za rachunki bez wpisywania danych do komputera

Wystarczy, że zeskanujesz telefonem kod QR wydrukowany na rachunku. Sprawdź swoje rachunki, pewnie większość z nich ma taki kod. Po sczytaniu danych aplikacja poprosi o potwierdzenie i przelew zostanie wykonany. Szybkie i wygodne.

5. Doładujesz telefon i zrobisz zakupy w markecie (i nie tylko w nim)

Szybki sposób na doładowanie telefonu (swojego albo na przykład członka rodziny)? Poprzez nowoczesną aplikację mobilną zrobimy to od ręki – wystarczy tylko wcześniej wprowadzić dane numery telefonów w bankowości internetowej. Innym przydatnym rozwiązaniem są zakupy w znanym supermarkecie – wybieramy produkty w aplikacji z szerokiej oferty sklepu i zostaną dostarczone prosto do domu. Możemy też skorzystać z innych zakupów – na przykład gadżetów, prezentów czy poczty kwiatowej.

Jak widać, mobilne aplikacje bankowe oferują dzisiaj dużo więcej, niż podstawowe funkcje bankowe. Wiele z nich jest pomyślanych tak, by oferować również wygodne rozwiązania w życiu codziennym. Dobrym przykładem takiej aplikacji jest BZWBK24 mobile – dostępna na platformy Android, iOS i Windows Phone. Bank BZWBK oferuje ją oczywiście za darmo.

d1gypi1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1gypi1