Trwa ładowanie...
500 plus
30-07-2019 18:31

500 plus. Ważny termin w sprawie wniosków

Od 1 sierpnia będzie można wystąpić o świadczenie 500 plus drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

500 plus. Ważny termin w sprawie wnioskówŹródło: East News, fot: Lukasz Piecyk/REPORTER
d1m9orx
d1m9orx

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach - zarówno na pierwsze, jak i kolejne dzieci - można składać online od 1 lipca. W tym celu można wykorzystać internetowy serwis banku, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także na papierze.

- Wiem ze spotkań z rodakami, że bardzo wiele osób postawiło również na ten bezpośredni kontakt z urzędnikami. Bardzo się cieszą z tego, że będą mogły przyjść do znanej sobie pani Asi czy pana Zbyszka, z którym od lat współpracują, że ta forma osobistych relacji jest ważna. I to też jest bardzo dobre rozwiązanie - mówiła w Zabrzu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Szefowa MRPiPS dodała też, że w przypadku programów 500 plus i Dobry Start został pobity rekord i "ponad 2,5 miliona wniosków na 4,4 miliona rodzin wpłynęło drogą internetową". - To jest polska cyfrowa: rodziny, polskie rodziny pokazały, że stajemy się krajem absolutnie rozwiniętym, cyfrowym, nie mamy żadnych kompleksów - powiedziała Borys-Szopa.

Od 1 lipca program "Rodzina 500 plus" objął wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Zgodnie z szacunkami resortu dzięki tym zmianom ze świadczenia skorzysta około 6,8 miliona osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1m9orx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1m9orx