Trwa ładowanie...
d1xyrq9
500 plus

500 plus. Ważny termin w sprawie wniosków

Od 1 sierpnia będzie można wystąpić o świadczenie 500 plus drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"500 plus" na pierwsze dziecko - wniosek 2019
"500 plus" na pierwsze dziecko - wniosek 2019 (East News, Fot: Lukasz Piecyk/REPORTER)
d1xyrq9

Wnioski o przyznanie świadczenia na nowych zasadach - zarówno na pierwsze, jak i kolejne dzieci - można składać online od 1 lipca. W tym celu można wykorzystać internetowy serwis banku, portal Emp@tia lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także na papierze.

- Wiem ze spotkań z rodakami, że bardzo wiele osób postawiło również na ten bezpośredni kontakt z urzędnikami. Bardzo się cieszą z tego, że będą mogły przyjść do znanej sobie pani Asi czy pana Zbyszka, z którym od lat współpracują, że ta forma osobistych relacji jest ważna. I to też jest bardzo dobre rozwiązanie - mówiła w Zabrzu minister rodziny, pracy i polityki społecznej Bożena Borys-Szopa.

Szefowa MRPiPS dodała też, że w przypadku programów 500 plus i Dobry Start został pobity rekord i "ponad 2,5 miliona wniosków na 4,4 miliona rodzin wpłynęło drogą internetową". - To jest polska cyfrowa: rodziny, polskie rodziny pokazały, że stajemy się krajem absolutnie rozwiniętym, cyfrowym, nie mamy żadnych kompleksów - powiedziała Borys-Szopa.

Od 1 lipca program "Rodzina 500 plus" objął wszystkie dzieci do 18. roku życia bez względu na dochód rodziny. Zgodnie z szacunkami resortu dzięki tym zmianom ze świadczenia skorzysta około 6,8 miliona osób. To prawie dwa razy więcej dzieci niż było do tej pory.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1xyrq9

Podziel się opinią

Share
d1xyrq9
d1xyrq9