Trwa ładowanie...
d12wxpc
d12wxpc

AmRest nie planuje przejęć w 2010 roku

24.08. Warszawa (PAP) - AmRest chce w kolejnych latach w Europie Środkowo-Wschodniej kontynuować około 20-proc. roczny wzrost przychodów ze sprzedaży i obecnie nie planuje...
Share
d12wxpc

24.08. Warszawa (PAP) - AmRest chce w kolejnych latach w Europie Środkowo-Wschodniej kontynuować około 20-proc. roczny wzrost przychodów ze sprzedaży i obecnie nie planuje kolejnych przejęć w 2010 roku - poinformowała spółka w komunikacie.

"AmRest będzie kontynuował ekspansję głównie poprzez wzrost organiczny na rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Dodatkowo Spółka na bieżąco monitoruje rynek przejęć i akwizycji pod kątem potencjalnego przejęcia - w chwili obecnej AmRest nie planuje kolejnych przejęć w roku 2010, niemniej potencjalna akwizycja nie jest wykluczona, w przypadku gdy pojawi się odpowiedni cel i możliwość sfinansowania takiej transakcji" - napisano w raporcie.

"W Europie Środkowo-Wschodniej AmRest w kolejnych latach planuje kontynuować wzrost w tempie około 20 proc. rocznie pod względem wysokości przychodów ze sprzedaży" - dodano.

d12wxpc

Spółka podała, że w całym 2010 roku planuje przeznaczyć na modernizację wybranych istniejących restauracji około 50 mln zł. Znaczną część tego budżetu renowacji pochłoną działania modernizacyjne w Polsce.

AmRest podał, że jego celem w Europie Środkowo-Wschodniej jest dalszy rozwój najbardziej rozwiniętej marki grupy, KFC, poprzez otwieranie nowych restauracji oraz zwiększenie sprzedaży w istniejących restauracjach, a także rozwijanie nowych marek, Burger King i Starbucks, poprzez otwieranie nowych restauracji głównie na podstawowych rynkach w Polsce i Czechach.

"Zarząd przewiduje, że rozwój długoterminowy będzie finansowany w większości poprzez środki własne. Dodatkowo Spółka nie wyklucza przyspieszenia rozwoju, które może wiązać się z dodatkowym finansowaniem zewnętrznym" - napisano w raporcie. (PAP)

seb/ asa/

d12wxpc

Podziel się opinią

Share
d12wxpc
d12wxpc