Trwa ładowanie...
d4b1nbz
28-09-2016 08:41

Arteria pozyskała 7 mln zł z obligacji na refinansowanie i projekty zagraniczne

Warszawa, 28.09.2016 (ISBnews) - Arteria pozyskała 7 mln zł  z emisji obligacji serii G z przeznaczeniem na refinansowanie spłaty obligacji serii E oraz finansowanie projektów z nowymi klientami, zwłaszcza na rynkach zagranicznych, podała spółka.

d4b1nbz
d4b1nbz

"Środki pozyskane z emisji obligacji zostaną przeznaczone na optymalizacja bieżącej struktury finansowania poprzez refinansowanie spłaty obligacji serii E oraz finansowanie projektów z nowymi klientami, zwłaszcza na rynkach zagranicznych, gdzie widzimy teraz główny potencjał do rozwoju naszej działalności" - powiedział prezes Marcin Marzec, cytowany w komunikacie.

"Spółka wyemitowała zabezpieczone 3-letnie obligacje o oprocentowaniu zmiennym WIBOR 3M + 4,25% p.a. Emisja obligacji serii G nastąpiła w ramach trwającego od 2010 roku programu emisji obligacji przewidującego emisję papierów dłużnych na łączną kwotę do 50 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Spółka znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju, który wymaga zwiększonego zapotrzebowania na kapitał obrotowy, co powoduje wzrost poziomu zadłużenia, które rośnie proporcjonalnie w stosunku do wzrostu wielkości aktywów oraz osiąganych wyników i utrzymuje się na bezpiecznym poziomie. Dług netto na koniec I półrocza 2016 roku wyniósł 42,2 mln zł, a zadłużenie długoterminowe w strukturze zobowiązań finansowych stanowiło 67%, podano również.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się w usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 176,56 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d4b1nbz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4b1nbz