Trwa ładowanie...

Bankowość internetowa pomocna w składaniu wniosków z programu 500 Plus

Składanie wniosków o pieniądze na dzieci z programu "Rodzina 500 Plus" będzie możliwe w różnych formach, zarówno osobiście, jak i przez internet. Rodzice, którzy postanowią skorzystać z dobrodziejstw nowoczesnej techniki, będą mogli złożyć wniosek za pośrednictwem systemu Emp@atia, Platformy Usług Elektronicznych ZUS i systemu banków świadczących usługi drogą elektroniczną.

Bankowość internetowa pomocna w składaniu wniosków z programu 500 PlusŹródło: Fotolia, fot: Halfpoint
d2tpylb
d2tpylb

Jak zaznaczył w rozmowie z IAR wiceprezes Związku Banków Polskich Mieczysław Groszek, dzięki możliwości składania wniosków za pomocą elektronicznej bankowości, klienci nie będą musieli stawiać się osobiście w urzędzie. Wiceprezes Groszek jest przekonany, że ta darmowa usługa dla osób, które będą otrzymywać świadczenia, przebiegnie bardzo sprawnie.

Jego zdaniem program "Rodzina 500 Plus" to nie tylko wsparcie dla rodzin wychowujących dzieci. To także dobry sposób na budowanie oszczędności Polaków.

Wiceprezes Groszek zwraca uwagę, że obsługujące program banki chciałyby to wykorzystać, by dać klientom pewne oferty w zakresie systematycznego oszczędzania, polisy posagowej, a być może nawet pewnego produktu emerytalnego. Odnosiłoby się to do części pieniędzy z tego wychowawczego świadczenia.

Według wiceprezesa Związku Banków Polskich, takie rozwiązanie byłoby korzystne zarówno dla otrzymujących pieniądze na dzieci, jak i dla gospodarki. Ci, którzy świadczenie będą otrzymywali, nauczyliby się gospodarować finansami w długim okresie, co bardzo przydaje się w życiu. Także dziecko, na które pieniądze byłyby pobierane, uczyłoby się oszczędzania. Miałoby to także znaczenie dla budowania krajowych oszczędności, co mocno podkreślane jest w rządowym Programie na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju - tak zwanym "Planie Morawieckiego". - To właśnie z oszczędności rozwijane są inwestycje - zauważa Mieczysław Groszek.

d2tpylb

Wnioski o pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" będzie można składać już za niecały miesiąc - od 1 kwietnia. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko będzie mogła otrzymać każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 złotych w przypadku dzieci z niepełnosprawnością.

d2tpylb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2tpylb