Trwa ładowanie...
d2vkna8
kw
04-01-2007 11:50

Będą przyjęcia w górnictwie

Będą nowe miejsca pracy w górnictwie. Ponad tysiąc pracowników przyjmie Kompania Węglowa w Katowicach. To największe od lat przyjęcia w branży. Wcześniej sprzeciwiało się temu ministerstwo gospodarki, mówiąc o reformie górnictwa.

d2vkna8
d2vkna8

Będą nowe miejsca pracy w górnictwie. Ponad tysiąc pracowników przyjmie Kompania Węglowa w Katowicach. To największe od lat przyjęcia w branży. Wcześniej sprzeciwiało się temu ministerstwo gospodarki mówiąc o reformie górnictwa.

Jak podkreślił rzecznik prasowy Kompanii Węglowej Zbigniew Madej, obecnie brakuje górników do pracy pod ziemią._ W ostatnich 4 latach z firmy na emerytury odeszło 18 tysięcy osób, załoga Kompanii Węglowej starzeje się _ - dodał rzecznik firmy.

Na zatrudnienie w największej w Europie firmie węglowej mogą liczyć tylko specjaliści. Pierwsze anonse prasowe pojawią się w prasie już w lutym. Będą one informować o poszukiwanych zawodach oraz kopalniach, które szukają pracowników.

W zeszłym roku Kompania Węglowa zatrudniła pod ziemią zaledwie 166 osób. Wiadomo już, że w najbliższych latach firma będzie zatrudniać w miejsce odchodzących górników setki nowych.

Kompania Węglowa to 17 kopalń oraz ponad 67 tysięcy zatrudnionych osób.

Łukasz Kwaśny
PR Katowice

d2vkna8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vkna8