Trwa ładowanie...

Będą szybsze połączenia kolejowe między miastami Euro 2012

W czasie Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 pociągi będą mogły przewieźć kibiców z Gdańska do Poznania w 4 godziny, a z Warszawy do Wrocławia w 4,5 godziny - poinformował w środę w Poznaniu prezes PKP PLK SA Zbigniew Szafrański.

Będą szybsze połączenia kolejowe między miastami Euro 2012Źródło: Jupiterimages
d1c3l4x

PLK SA modernizuje obecnie częściowo linie kolejowe pomiędzy tymi miastami.

- Po zakończeniu robót kibice będą mogli przejechać pociągiem z Gdańska do Poznania w cztery godziny, a z Warszawy do Wrocławia przez Poznań w 4,5 godziny - poinformował w środę w Poznaniu prezes PKP PLK SA Zbigniew Szafrański.

Obecnie najszybsze pociągi pokonują trasę Poznań - Gdańsk w 5,5 godziny, a trasę Warszawa - Wrocław w 5 godzin i 40 minut.

d1c3l4x

Decyzją UEFA, podczas turnieju w Polsce jedna grupa drużyn będzie rozgrywała mecze w Gdańsku i Poznaniu, druga w Warszawie i Wrocławiu.

Według Szafrańskiego decyzja UEFA o takim połączeniu miast organizatorów meczów na Euro 2012 jest najgorsza z punktu widzenia połączeń kolejowych. "Zarówno pomiędzy Poznaniem i Gdańskiem jak i pomiędzy Warszawą a Wrocławiem mamy słabe połączenia kolejowe" - powiedział Szafrański.

W najbliższym czasie PLK rozpocznie modernizacje linii kolejowej z Poznania do Gniezna, w ramach połączenia z Gdańskiem, a także dwóch kolejnych odcinków na trasie z Warszawy do Wrocławia - będą to modernizacje na trasie z Łowicza do Kutna oraz z Poznania do Czempinia. Dzięki nim m.in. skrócą się czasy dojazdu miedzy miastami organizatorami meczów na Euro 2012.

d1c3l4x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1c3l4x