Trwa ładowanie...
d1nnivu
Dom Maklerski BZ WBK
Gospodarka

Bez rozstrzygnięć

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksów, a przez większą część sesji indeksy poruszały się w ograniczonym zakresie zmienności. Dzięki popytowi, w końcówce sesji główne indeksy zamknęły się w rejonie dziennych maksimów, co zapewnia pozytywną wymowę i sugeruje kolejny atak na ostatnie opory. Indeksy małych i średnich spółek zamknęły się na swoich średnioterminowych maksimach.
Share
d1nnivu

Po otwarciu WIG-20 testował środowe minimum, gdzie pojawił się popyt. Jeszcze przed południem indeks wyznaczył dzienne maksimum na 2571, a kolejne godziny upływały pod znakiem fluktuacji w ograniczonym zakresie zmienności, Cały czas ruch indeksu odbywa się w formie „trójek” czyli ruchów korekcyjnych, co konsekwentnie większe prawdopodobieństwo nakazuje przypisać wybiciu w górę, z racji faktu, iż wcześniejszy wzrost był impulsem. Najbliższy opór wyznacza wczorajsze maksimum na 2571, a w razie jego sforsowania będę oczekiwał na test strefę oporu w przedziale 2584-2587. W przypadku jej sforsowania będę oczekiwał na test 2592 lub też 2612. W przypadku silniejszej zwyżki celem winien być szczyt na 2634. Najbliższe wsparcie znajduje się na 2559, a w razie jego przełamania będę zwracał uwagę na ostatnie minima na 2547 i 2549. Ich przełamanie będzie świadczyło o słabości strony popytowej, ale na razie się na to nie zanosi.
Indeksom dużo łatwiej przychodzą wzrosty, niż spadki i w dalszym ciągu widać wyraźne nastawienie inwestorów, iż każdy spadek to dobra okazja do zakupu akcji. Kluczowe dla zachowania indeksu w najbliższym czasie będzie zachowanie akcji PKO BP z racji ostatnich wysokich wolumenów. Ponadto będę zwracał uwagę na akcje PZU, które wczoraj podlegały dość sporym wahaniom. Teoretycznie naruszenie wczoraj wsparcia na 40,90 winno przekładać się na pogłębienie korekty spadkowej, ale na niższych poziomach pojawił się dość agresywny popyt. Myślę, że na tą spółkę trzeba będzie zwracać uwagę w najbliższych godzinach.

[ Zobacz pełną analizę

]( http://i.wp.pl/a/f/pdf/30565/130125_biul_por.pdf )
Tomasz Jerzyk
analityk techniczny
DM BZ WBK

d1nnivu

| Dane prezentowane w niniejszym raporcie zostały uzyskane lub zaczerpnięte ze źródeł uznanych przez DM BZ WBK S.A. za wiarygodne, jednakże DM BZ WBK S.A. nie może zagwarantować ich dokładności i pełności. Niniejsze opracowanie i zawarte w nim komentarze są wyrazem wiedzy oraz poglądów autora i nie powinny być inaczej interpretowane. Dom Maklerski BZ WBK S.A. nie ponosi odpowiedzialności za szkody poniesione w wyniku decyzji podjętych na postawie informacji i opinii zawartych w niniejszym opracowaniu. Powielanie bądź publikowanie niniejszego opracowania lub jego części bez pisemnej zgody DM BZ WBK S.A. jest zabronione. |
| --- |

d1nnivu

Podziel się opinią

Share
d1nnivu
d1nnivu