Trwa ładowanie...

Brudziński reaguje na krytykę. "Hejt polaczków"

"Hejt polaczków" - to zdaniem wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego spotkało go, kiedy nawoływał na Twitterze, by tankować tylko na polskich stacjach.

Brudziński reaguje na krytykę. "Hejt polaczków"Źródło: East News, fot: Stanislaw Kowalczuk/East News
d3xrm1p
d3xrm1p

Zaczęło się niewinnie. Wicemarszałek Sejmu z PiS Joachim Brudziński opublikował na Twitterze wpis, w którym "przypomina" wszystkim, aby tankowali samochody tylko i wyłącznie na polskich stacjach. Kawę też tylko tam mają pić, bo "wszystko, co #POLSKIE jest najlepsze".

Zobacz też: Marek Suski znowu błyszczy. Tą wpadką przebił słynną "carycę Katarzynę"

W odpowiedzi internauci zalali polityka falą komentarzy. Kpili, że powinni też jechać polskim samochodem, korzystając wyłącznie z polskiej nawigacji. Pytali, dlaczego wobec tego posłowie nie korzystają z polskich tabletów, a Sejm zmienił operatora telekomunikacyjnego z polskiego na niemieckiego. Paru zwróciło umowę, że benzyna sprzedawana na "polskich" stacjach wytwarzana jest z "zagranicznej" ropy, a kawa nie rośnie pod Zieloną Górą. "To Pan Panie z takimi poglądami to musisz chyba wozem końskim podróżować" - skomentował jeden z internautów.

Wtedy do kontrataku ruszył polityk. Żarty internautów raczej go nie rozbawiły - tak przynajmniej można wnioskować z reakcji. Brudziński opublikował długą jak na twitterowe standardy replikę, w której wytyka krytykom, że Amerykanie zawsze wspierają swój przemysł, a Brytyjczycy dla ochrony funta są gotowi opuścić Unię. Najcięższe działa wytoczył na koniec, kwitując swoich krytyków pogardliwym określeniem "polaczków".

Wpis ministra w ciągu dwóch godzin doczekał się ponad stu komentarzy, więc jak można przypuszczać, na tym internetowa awantura się nie skończy.

d3xrm1p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xrm1p