Trwa ładowanie...
d2y1fyv

Brudziński reaguje na krytykę. "Hejt polaczków"

"Hejt polaczków" - to zdaniem wicemarszałka Sejmu Joachima Brudzińskiego spotkało go, kiedy nawoływał na Twitterze, by tankować tylko na polskich stacjach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Brudziński reaguje na krytykę. "Hejt polaczków"
(East News, Fot: Stanislaw Kowalczuk/East News)
d2y1fyv

Zaczęło się niewinnie. Wicemarszałek Sejmu z PiS Joachim Brudziński opublikował na Twitterze wpis, w którym "przypomina" wszystkim, aby tankowali samochody tylko i wyłącznie na polskich stacjach. Kawę też tylko tam mają pić, bo "wszystko, co #POLSKIE jest najlepsze".

Zobacz też: Marek Suski znowu błyszczy. Tą wpadką przebił słynną "carycę Katarzynę"

W odpowiedzi internauci zalali polityka falą komentarzy. Kpili, że powinni też jechać polskim samochodem, korzystając wyłącznie z polskiej nawigacji. Pytali, dlaczego wobec tego posłowie nie korzystają z polskich tabletów, a Sejm zmienił operatora telekomunikacyjnego z polskiego na niemieckiego. Paru zwróciło umowę, że benzyna sprzedawana na "polskich" stacjach wytwarzana jest z "zagranicznej" ropy, a kawa nie rośnie pod Zieloną Górą. "To Pan Panie z takimi poglądami to musisz chyba wozem końskim podróżować" - skomentował jeden z internautów.

d2y1fyv

Wtedy do kontrataku ruszył polityk. Żarty internautów raczej go nie rozbawiły - tak przynajmniej można wnioskować z reakcji. Brudziński opublikował długą jak na twitterowe standardy replikę, w której wytyka krytykom, że Amerykanie zawsze wspierają swój przemysł, a Brytyjczycy dla ochrony funta są gotowi opuścić Unię. Najcięższe działa wytoczył na koniec, kwitując swoich krytyków pogardliwym określeniem "polaczków".

Wpis ministra w ciągu dwóch godzin doczekał się ponad stu komentarzy, więc jak można przypuszczać, na tym internetowa awantura się nie skończy.

d2y1fyv

Podziel się opinią

Share
d2y1fyv
d2y1fyv