Trwa ładowanie...

Ceny ubrań w górę... po raz pierwszy od 18 lat

Po raz pierwszy od 18 lat ceny ubrań w Wielkiej Brytanii notują wzrost w ciągu całego roku. Powodem jest duża zwyżka cen bawełny na światowych rynkach - czytamy w internetowym wydaniu "Daily Mail".

Ceny ubrań w górę... po raz pierwszy od 18 latŹródło: Flickr, fot: Dave Bleasdale
dly2c69
dly2c69

Po raz pierwszy od 18 lat ceny ubrań w Wielkiej Brytanii notują coroczny wzrost. Powodem jest m.in. duża zwyżka cen bawełny na światowych rynkach - czytamy w internetowym wydaniu "Daily Mail".

Trend ten ma być kontynuowany do końca roku, a także w 2011 roku, oceniają eksperci.

Ceny bawełny na światowych rynkach poszły w górę do poziomu najwyższego od 15 lat na skutek katastrofalnych powodzi w Pakistanie i Chinach wcześniej w tym roku.

(fot. WP)
Źródło: (fot. WP)

_ Ceny w centach amerykańskich za 1 funt bawełny. _

dly2c69

Centrum ds. Badań Gospodarczych i Biznesowych (CEBR) prognozuje, iż sofa warta obecnie 2000 funtów pod koniec przyszłego roku będzie kosztować 125 funtów więcej.

Dodatkowym czynnikiem ma być styczniowy wzrost stawki VATu w Wielkiej Brytanii z 17,5 proc. do 20 proc. od 4 stycznia 2011 roku. Podatek w tej wysokości naliczany jest od wszystkich towarów, usług i świadczeń komunalnych z wyjątkiem książek, gazet, ubranek dziecięcych i produktów żywnościowych.

Podwyżki cen ubrań w sklepach potwierdzają takie sklepy jak Next, Primark, H&M czy Debenhams.

dly2c69
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dly2c69