Ciech zaprzestanie działalności w segmencie TDI, spodziewa się poprawy wyników operacyjnych

12.10. Warszawa (PAP) - Ciech i Zakłady Chemiczne Zachem zawarły z BASF Polska i BASF SE warunkową umowę sprzedaży i przeniesienia wartości niematerialnych i prawnych związanych z...

12.10.2012 | aktual.: 12.10.2012 19:23

12.10. Warszawa (PAP) - Ciech i Zakłady Chemiczne Zachem zawarły z BASF Polska i BASF SE warunkową umowę sprzedaży i przeniesienia wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją TDI na rzecz BASF Polska za 43 mln euro (ok. 178,56 mln zł) - podał Ciech w komunikacie. Grupa spodziewa się dzięki temu popawy wyników operacyjnych.

"Zarząd Ciech (...) informuje, że w dniu 24 września 2012 r. emitent oraz Zakłady Chemiczne Zachem, spółka zależna emitenta, zawarły z BASF Polska oraz BASF SE, warunkową umowę sprzedaży i przeniesienia wartości niematerialnych i prawnych związanych z produkcją TDI na rzecz BASF Polska obejmujących listy klientów, kontrakty handlowe dotyczące sprzedaży TDI, prawa własności intelektualnej do produktów i technologii TDI oraz know-how związane z produkcją TDI. Wartość transakcji wyniosła 43 mln euro (ok. 178,56 mln złotych wg. kursu średniego NBP na dzień 24 września 2012 roku)" - podał Ciech.

"W wyniku realizacji postanowień umowy sprzedaży i przeniesienia aktywów TDI, emitent zaprzestanie działalności w segmencie produkcji i sprzedaży TDI. Wynikiem tego będzie spadek przychodów i poprawa wyników operacyjnych Grupy" - podano.

Zamknięcie transakcji sprzedaży jest uzależnione od spełnienia warunków zawieszających w postaci uzyskania niezbędnych zatwierdzeń i zgód, w tym zgody Skarbu Państwa, reprezentowanego przez Ministra Skarbu Państwa, wymaganej zgodnie z postanowieniami umowy nabycia akcji Zachem.

Spełnienie warunków zawieszających przez emitenta oraz Zachem ma nastąpić do 31 grudnia 2012 r., natomiast przez BASF w zakresie zgód odpowiednich organów antymonopolowych do 28 lutego 2013 r.

Umowa Sprzedaży i Przeniesienia Aktywów TDI zawiera klauzulę o zakazie konkurencji, na podstawie której emitent zobowiązał się, że nie będzie angażował się pośrednio ani bezpośrednio w opracowywanie, wprowadzanie na rynek, sprzedaż i przetwarzanie TDI na rzecz osób trzecich na całym świecie przez trzy lata po dacie zamknięcia transakcji. Zakaz konkurencji obejmuje również spółki z grupy kapitałowej Ciechu.(PAP)

bas/ ana/

Źródło artykułu:PAP
chemicznygiełdaspółka
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)