Trwa ładowanie...
facebook

Co czwarty miliarder mieszka w USA. Najbogatsi inwestują w nowoczesne technologie

Mamy coraz więcej miliarderów na świecie. Jest ich już 2754. 25 proc. z nich mieszka w USA – możemy dowiedzieć się z raportu portalu Wealth-X, który zajmuje się corocznymi zestawieniami najbogatszych ludzi świata.

Share
Co czwarty miliarder mieszka w USA. Najbogatsi inwestują w nowoczesne technologie
Źródło: PAP/EPA
d1tighl

Jak czytamy w dzienniku „Fakt", majątek najbogatszych opiewa na sumę 9,2 biliona dolarów (33,5 biliona zł)
, co daje wynik 16 razy większy, niż wynosi nasze PKB.

Miliarderzy mieszkają w 72 krajach, a co czwarty żyje na co dzień w Stanach Zjednoczonych. W samej Ameryce jest więcej miliarderów niż w Chinach, Niemczech i Indiach, razem wziętych. A na dodatek tylko w ciągu minionego roku przybyło w USA 60 najbogatszych ludzi globu.

d1tighl

Są to głównie założyciele firm, które zajmują się rozwojem nowoczesnych technologii komputerowych i telekomunikacyjnych, czy handlem internetowym. Sam szef Facebooka – Mark Zuckerberg – ma 71 mld dolarów, a przecież wpływa na losy ponad 1 mld użytkowników tego portalu.

Zobacz też: Polski miliarder nie zapłaci podatku solidarnościowego

Jednak miliarderem o największym wpływie na świat jest bezapelacyjnie Donald Trump, obecny prezydent USA. Jego majątek wycenia się na ok. 3 mld dol. Trump zajmuje na liście bogaczy 766 pozycję.

d1tighl

Najbogatszym człowiekiem na świecie jest Jeff Bezos, szef Amazon.com, największego sklepu internetowego. Posiada 112 mld dol.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1tighl

Podziel się opinią

Share
d1tighl
d1tighl