Trwa ładowanie...
dc68ppx

Diamenty z laboratorium. W.KRUK wprowadza je na polski rynek

O tym, że kobiety kochają diamenty, przekonywała ponad pół wieku temu Marylin Monroe. A dzięki temu, że w biżuterii znajdują się coraz częściej diamenty tworzone w laboratorium, stanie się ona bardziej dostępna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W.KRUK jako pierwsza sieć salonów jubilerskich na polskim rynku wprowadza do oferty sprzedażowej nową kategorię diamentów stworzonych przez człowieka pod nazwą własną – New Diamond by W.KRUK.
W.KRUK jako pierwsza sieć salonów jubilerskich na polskim rynku wprowadza do oferty sprzedażowej nową kategorię diamentów stworzonych przez człowieka pod nazwą własną – New Diamond by W.KRUK. (123RF)
dc68ppx

Wartość światowego sektora biżuterii z diamentami tworzonymi w laboratoriach wynosi obecnie 2 miliardy dolarów. Nowy rodzaj kamienia jubilerskiego właśnie debiutuje w Polsce. Biżuterię z wykorzystaniem diamentów stworzonych przez człowieka, a także inspirowaną kolorowymi brylantami linię zapachów do swojego portfolio wprowadza najstarsza marka jubilerska w kraju – informuje agencja prasowa Newseria.

Wartość światowego rynku biżuterii diamentowej w 2018 roku wynosiła 87 miliardów dolarów. W ostatnich latach widoczny jest dynamiczny wzrost popytu na diamenty tworzone przez człowieka, które w minionym roku stanowiły 2 proc. wartości całego rynku biżuterii z diamentami. Wartość światowego segmentu biżuterii z diamentami stworzonymi w laboratoriach szacowana jest aktualnie na 2 miliardy dolarów. Analitycy przewidują, że ma przed sobą perspektywy prężnego rozwoju i w okolicach roku 2035 może osiągnąć 15 miliardów dolarów.

dc68ppx

W.KRUK jako pierwsza sieć salonów jubilerskich na polskim rynku wprowadza do oferty sprzedażowej nową kategorię diamentów stworzonych przez człowieka pod nazwą własną – New Diamond by W.KRUK.

Obejrzyj: Wielu uważa, że jest przeklęty. Mroczny diament do dziś wywołuje strach

– Jako ekspert w dziedzinie brylantów oceniamy diamenty tworzone przez człowieka jako wysokiej klasy innowację, którą chcemy zaoferować naszym klientom. Wiodące światowe instytucje, takie jak amerykańska Federalna Komisja Handlu, oficjalnie uznają kamienie stworzone w laboratorium za diamenty (…). Naszym priorytetem jest edukowanie klientów o laboratoryjnym pochodzeniu i zapewnienie wyboru między diamentami pozyskiwanymi w sposób tradycyjny oraz nowoczesny – mówi powiedział w rozmowie z Newserią Radosław Jakociuk, prezes zarządu W.KRUK.

dc68ppx

Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu diamnety z laboratorium nie mogły być określane tym mianem. To dlatego, że obowiązująca do 2018 r. definicja diamentu, sformułowana przez Federalną Komisję Handlu (USA) wskazywała na pochodzenie – a więc z kopalni - jako obowiązkowy element, by kamień zaklasyfikowany został jako diament.

Nowa defunicja odnosi się już wyłącznie do fizycznych właściwości i chemicznego składu kamienia. Wytworzony w laboratorium kamień pod względem chemicznym jest identyczny, jak kamień wydobywany w kopalni. Według definicji FKH oba kamienie są diamentami, odróżnia je sposób pozyskania, który należy precyzyjne komunikować w przypadku nowego typu diamentów.

Ponadto, diamenty tworzone w laboratoriach klasyfikowane są według tych samych parametrów, z wykorzystaniem tych samych standardów eksperckiej oceny, co diamenty kopalniane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dc68ppx

Podziel się opinią

Share
dc68ppx
dc68ppx