Trwa ładowanie...

Długo trzeba było czekać, ale w końcu jest. Na stronie internetowej Intercity wreszcie kupisz bilet na trasę z przesiadką

Przewoźnik w końcu zmodernizował swój system rezerwacyjny i udostępnił pasażerom prostą, a dotychczas niedostępną funkcję kupna przez internet biletów na trasy z przesiadką.
Share
PKP Intercity ulżyło pasażerom.
PKP Intercity ulżyło pasażerom.Źródło: East News, Fot: LUKASZ SOLSKI
d3kz30a

Dotychczas jeden bilet na kilka różnych pociągów trzeba było kupować w kasie. W internecie funkcja ta jest dostępna od poniedziałku. Jeden bilet na całą podróż oznacza, że zapłacimy w sumie mniej niż przy kupowaniu biletów oddzielnie, bo wraz z wydłużaniem się trasy maleje cena, jaką płacimy za każdy przejechany kilometr.

Zobacz też: Internet wg. PiS. Ministerstwo Cyfryzacji chce zmian

W internetowym serwisie Intercity nadal możemy oczywiście kupić tylko bilety na pociągi tego przewoźnika. Jeśli część trasy chcemy pokonać pociągiem Intercity, a część pociągiem linii zarządzanych na przykład przez samorządy, to takiej możliwości serwis Intercity już nie daje.

Problem z wprowadzeniem zintergrowanego biletu kolejowego jest zresztą w Polsce znany od dawna. W większości przypadków nawet w dworcowej kasie musimy kupować osobne bilety na pociągi różnych przewoźników.

d3kz30a

Podziel się opinią

Share
d3kz30a
d3kz30a