Trwa ładowanie...
d2efd6s

DM Banku BPS zaleca "kupuj" Lentex, cena docelowa 10 zł

...

Share
d2efd6s

29.01. Warszawa (PAP) - DM Banku BPS, w raporcie z 22 stycznia, rozpoczął wydawanie rekomendacji dla spółki Lentex od zalecenia "kupuj" z ceną docelową na poziomie 10 zł.

Raport wydano przy kursie 7,49 zł, a we wtorek na zamknięciu sesji giełdowej wynosił on 8,06 zł.

"Oczekujemy, że zyski spółki będą rosły w kolejnych latach, co będzie wynikać z dalszych korzyści restrukturyzacyjnych oraz wzrostu organicznego. Uważamy, że EBITDA Lentex wzrośnie o 32 proc. rdr w 2013, (zgodne z prognozą zarządu) oraz o kolejne 10 proc. rdr w 2014, co uważamy za atrakcyjne" - napisali analitycy w raporcie.

d2efd6s

Dodali, że podoba im się ekspozycja spółki na wysokomarżowe oraz perspektywiczne segmenty, tj. hydronin dla branży motoryzacyjnej oraz profili PVC, które generują łącznie 60 proc. EBITDA firmy.

"Kurs Lentex wzrósł o 50 proc. w ciągu ostatnich 6 miesięcy dając zwrot 35 proc. lepszy od indeksu WIG, jednakże uważamy, że dalsze wzrosty są możliwe. Spółka jest tania na wskaźnikach, a posiada dobre perspektywy wzrostu, bardzo solidny bilans i płaci dywidendy" - poinformowali.

"Z drugiej jednak strony istnieje ryzyko, że dalsza restrukturyzacja nie będzie przynosić oczekiwanych rezultatów, a planowane inwestycje się opóźnią, co będzie mieć negatywny wpływ na nasze prognozy zysków" - podali.

DM Banku BPS prognozuje, że w tym roku spółka wypracuje 43,5 mln zł zysku netto, 56,5 mln zł zysku operacyjnego oraz 436,2 mln zł przychodów. (PAP)

jow/ ana/

d2efd6s

Podziel się opinią

Share
d2efd6s
d2efd6s