Trwa ładowanie...
d28tevl

DM BZ WBK rekomenduje "kupuj" Synektik, cena docelowa 26 zł

...

Share
d28tevl

12.04. Warszawa (PAP) - Analitycy DM BZ WBK w raporcie z 10 kwietnia wydali rekomendację "kupuj" Synektik. Cena docelowa akcji spółki została ustalona na 26 zł.

W czwartek na zamknięciu za jedną akcję spółki płacono 14,8 zł.

"Synektik to spółka z branży ochrony zdrowia, skoncentrowana na segmencie diagnostyki obrazowej. Po zainwestowaniu 19 mln zł spółka uruchomiła pierwszy w Polsce komercyjny cyklotron - urządzenie do produkcji radiofarmaceutyków stosowanych w badaniach skanerem PET/CT, które są wykorzystywane przede wszystkim w diagnostyce onkologicznej, kardiologicznej i neurologicznej. Synektik wchodzi na lukratywny rynek zaawansowanych technologii, a przez zawarcie długoterminowego kontraktu ze spółką Euromedic Diagnostic - największym w Polsce operatorem skanerów PET/CT - zapewnił sobie stabilne źródło przychodów na nadchodzące lata" - napisano w raporcie.

d28tevl

"W grudniu 2011 r. spółka pozyskała z SPO 12,5 mln zł na budowę drugiego cyklotronu na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie. W najbliższych trzech latach spodziewamy się skokowego wzrostu zysków spółki r/r ze względu na rozpoczęcie sprzedaży znaczników FDG dla wielu klinik wykonujących badania PET. Należy zauważyć, że Synektik dobrze sobie radzi również w dotychczasowych kluczowych segmentach operacyjnych, a działalność spółki cechuje się dużą przejrzystością" - dodano.(PAP)

gsu/ jtt/

d28tevl

Podziel się opinią

Share
d28tevl
d28tevl