Trwa ładowanie...
dy3kz8r

DM PKO BP podniósł cenę docelową dla Energomontażu Północ

29.4.Warszawa (PAP) - Analitycy z Domu Maklerskiego PKO BP w
raporcie z 21 kwietnia podnieśli cenę docelową dla akcji
Energomontażu Północ do 12,00 zł i podtrzymali rekomendację...

dy3kz8r
dy3kz8r

29.4.Warszawa (PAP) - Analitycy z Domu Maklerskiego PKO BP w raporcie z 21 kwietnia podnieśli cenę docelową dla akcji Energomontażu Północ do 12,00 zł i podtrzymali rekomendację "kupuj".

Rekomendacja została wydana przy rynkowym kursie akcji spółki wynoszącym 10,52 zł. W środę o godzinie 9.15 kurs spółki wynosił 11,79 zł.

"W niedługim czasie spodziewamy się szeregu pozytywnych informacji ze spółki (bardzo dobre wyniki finansowe, zwłaszcza na tle innych firm z sektora, szansa na wygranie dużego przetargu w Bełchatowie) dlatego podtrzymujemy naszą rekomendację +kupuj+ podwyższając cenę docelową do 12,50 zł" - napisano w raporcie.

"Spodziewamy się bardzo dobrych wyników w I kwartale. Energomontaż posiada wysoki udział sprzedaży eksportowej (w 2008 r. było to 33 proc.), w niewielkim stopniu korzysta z zabezpieczeń walutowych, tak więc osłabienie złotego z pewnością przełożyło się na wzrost marż" - dodano.

Analitycy oczekują 15-proc. wzrostu sprzedaży i poprawy rentowności brutto na sprzedaży do 13 proc. w porównaniu z 11,2 proc. przed rokiem.(PAP)

pif/ jtt/

dy3kz8r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy3kz8r