Trwa ładowanie...
d3hkizs

DM PKO BP rekomenduje "trzymaj" Cyfrowy Polsat i TVN

27.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 14 grudnia, wydali rekomendacje "trzymaj" dla Cyfrowego Polsatu oraz TVN. Akcje pierwszej spółki wycenili na 17,8 zł, a...

Share
d3hkizs

27.12. Warszawa (PAP) - Analitycy DM PKO BP, w raporcie z 14 grudnia, wydali rekomendacje "trzymaj" dla Cyfrowego Polsatu oraz TVN. Akcje pierwszej spółki wycenili na 17,8 zł, a drugiej - na 10,7 zł.

Rekomendację przygotowano przy kursie Cyfrowego Polsatu na poziomie 16,9 zł oraz TVN w wysokości 9,95 zł.

"Polskie stacje telewizyjne znajdują się obecnie w mało fascynującym momencie, w którym rynek płatnej telewizji jest bliski nasycenia, a spowolnienie gospodarcze powoduje recesję na rynku reklamowym. Głównym celem operatorów staje się walka o utrzymanie bazy abonenckiej oraz zwiększanie sprzedaży usług do istniejącej bazy klientów. Poza tym, operatorzy starają się przeczekać trudne czasy na rynku reklamowym ograniczając koszty ramówek i produkcji telewizyjnej" - napisali analitycy DM PKO BP w raporcie.

W ich ocenie inwestycja w TVN jest lepszą opcją na odbicie gospodarcze.

d3hkizs

"Cyfrowy Polsat i TVN konkurują ze sobą na tych samych rynkach, lecz posiadają nieco inną strukturę przychodów. W Cyfrowym Polsacie dominuje sprzedaż abonamentowa, mniej narażona na wahania cykliczne, natomiast w TVN większość stanowią przychody z reklamy, które silnie podlegają wahaniom koniunktury" - skomentowali.

"Dlatego uważamy, że kurs akcji TVN powinien zachowywać się lepiej w trakcie wzrostu gospodarczego, który +ciągnie+ rynek reklamowy, a akcje Polsatu Cyfrowego powinny stanowić alternatywę w momencie spowolnienia gospodarki, jako że przychody abonamentowe mniej narażone są na spadki" - dodali. (PAP)

jow/ asa/

d3hkizs

Podziel się opinią

Share
d3hkizs
d3hkizs