Trwa ładowanie...
d45w115

Dom Development zawiesił na pół roku inwestycję we Wrocławiu

12.11.Warszawa (PAP) - Dom Development zawiesił na pół roku prace
wykonawcze w ramach umowy Generalnego Wykonawstwa Zespołu
Mieszkaniowego wielorodzinnego we Wrocławiu,...

Share
d45w115

12.11.Warszawa (PAP) - Dom Development zawiesił na pół roku prace wykonawcze w ramach umowy Generalnego Wykonawstwa Zespołu Mieszkaniowego wielorodzinnego we Wrocławiu, podpisanej z firmą Erbud we wrześniu tego roku - poinformował Dom Development w komunikacie. Firma opublikowała w środę wyniki za trzeci kwartał. Były one poniżej oczekiwań rynkowych.

"Decyzja zarządu spółki podyktowana jest konsekwentnie realizowaną strategią dopasowania skali operacji do sytuacji rynkowej i jednocześnie utrzymaniem mocnej pozycji finansowej w czasie panującego kryzysu na rynkach finansowych i nieruchomości" - poinformował Dom Development.

Wynagrodzenie dla Erbudu z tytułu podpisanej we wrześniu umowy wynosi 102 mln zł netto plus VAT.

d45w115

Do tej pory Dom Development przekazał Erbudowi w ramach umowy ok. 2,3 mln zł. Wydatki zostały poniesione głównie na prace przygotowawcze związane z zapleczem i zabezpieczeniem placu budowy.

"Zawieszenie prac zgodnie z umową nie rodzi żadnych zobowiązań finansowych po stronie spółki Dom Development SA, poza obowiązkiem pokrycia kosztów zabezpieczenia wykonanej do dnia zawieszenia części robót" - podała spółka.

W środę rano spółka opublikowała wyniki za trzy kwartały tego roku. Były one gorsze od oczekiwanych przez rynek.

Zysk netto grupy w III kwartale spadł do 20,4 mln zł z 65,4 mln zł rok wcześniej i był o 27 proc. niższy od konsensusu rynkowego.

Zysk operacyjny spadł do 24,7 mln zł z 78,7 mln zł. Wynik był o 31 proc. gorszy od oczekiwanego przez analityków.

Z kolei przychody w III kwartale spadły do 150,4 mln zł z 272,7 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku i były o 7 proc. niższe od oczekiwań. (PAP)

morb/ map/

d45w115

Podziel się opinią

Share
d45w115
d45w115