Trwa ładowanie...

Drony w służbie PKP Cargo walczą ze złodziejami

W zeszłym roku udało się dzięki temu zmniejszyć wartość skradzionych towarów o 3,5 miliona złotych.

Share
Drony w służbie PKP Cargo walczą ze złodziejami
Źródło: WP.PL, Fot: Aradwan/wikimedia (CC BY-SA 3.0)
d2k0nr3

Dzięki powietrznym szpiegom w 2014 roku wartość towarów skradzionych z PKP Cargo zmniejszyła się o 3,5 miliona złotych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

- Straty ponoszone z powodu kradzieży liczymy w milionach złotych. Ale drony powinny nam pomóc zepchnąć złodziei z torów - mówi Maciej Borecki, dyrektor biura bezpieczeństwa w PKP Cargo.

d2k0nr3

W ciągu ostatnich miesięcy spółka przetestowała kilkanaście latających urządzeń różnych producentów. Przewoźnik zdecydował się na drony wielowirnikowe - z możliwością pionowego startu i zawiśnięcia w powietrzu w celu długotrwałej obserwacji.

- Będą wyposażone w kamery termowizyjne, by umożliwić podgląd w nocy i podczas złych warunków. W tym roku kupimy kilka urządzeń. Pierwsze powinny wejść do eksploatacji w ciągu dwóch miesięcy - ujawnia PKP Cargo.

Według ustaleń "Dziennika Gazety Prawnej" eksperyment PKP Cargo może zachęcić inne spółki z Grupy PKP. W holdingu pojawiła się koncepcja, że drony mogłaby kupić spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, której podlega SOK. (PAP)

d2k0nr3

Podziel się opinią

Share
d2k0nr3
d2k0nr3