Trwa ładowanie...
d4bxnhe
zatrudnienie

Ekonomiści apelują: otwórzmy polski rynek pracy

Firmom coraz bardziej brakuje pracowników. Według ekspertów z Banku Światowego skutecznym rozwiązaniem tego problemu może być sprowadzanie siły roboczej z zagranicy. Resort pracy też jest za - pisze "Rzeczpospolita".

Share
d4bxnhe

Gdy pierwsza euforia po informacjach z Cardiff minęła, pojawiła się refleksja: kto wybuduje całą infrastrukturę potrzebną do zorganizowania piłkarskich mistrzostw Europy. Już teraz wiele branż odczuwa ogromne kłopoty ze znalezieniem rąk do pracy. Co gorsza wśród nich są także te, które przy okazji Euro 2012 będą miały najwięcej roboty, np. budowlanka.

Specjaliści, którzy w piątek przedstawili raport " Zatrudnienie w Polsce w 2006 roku", uważają, że remedium na te bolączki może być import pracowników.
_ Zamykanie rynków pracy jest dalece nierozsądne. O tym, co się na nich dzieje, powinny decydować prawa popytu i podaży, a nie decyzje administracyjne _- uważa profesor Marek Góra z SGH.
_ Jeśli chcemy otwarcia rynków pracy dla Polaków, powinniśmy własny otworzyć dla innych _ - wtóruje mu Jan Rutkowski z Banku Światowego.

d4bxnhe

Podziel się opinią

Share
d4bxnhe
d4bxnhe