Trwa ładowanie...
d3fs16n

Energa szacuje, że EBITDA grupy w 2010 r. wyniesie 1,2-1,3 mld zł

...

d3fs16n
d3fs16n

08.09. Warszawa (PAP) - Energa spodziewa się, że zysk EBITDA grupy wyniesie w tym roku między 1,2 a 1,3 mld zł - powiedział w TVN CNBC prezes spółki, Mirosław Bieliński.

Prezes, zapytany o możliwość osiągnięcia w bieżącym roku EBITDA na poziomie 1,5 mld zł, odpowiedział:

"Nie planujemy tak wysokiego EBITDA w tym roku. Wynika to z naszego dość konserwatywnego podejścia do prognozowania. Sytuacja makroekonomiczna na tyle się nie poprawiła, żebyśmy mogli dziś z pełną odpowiedzialnością założyć taki liniowy przyrost EBITDA. Z reguły końcówka roku dla grupy Energi jest gorsza niż pierwsza część roku".

"Trzymamy się na razie kwoty między 1,2 a 1,3 mld zł. To oznaczałoby i tak ponad 20-proc. przyrost w stosunku do zeszłego roku" - powiedział.

d3fs16n

Bieliński poinformował, że po siedmiu miesiącach roku EBITDA grupy wyniosła ponad 900 mln zł, a zysk netto ok. 500 mln zł.

W pierwszym półroczu tego roku zysk netto grupy wzrósł o 68 proc. rdr, do 442 mln zł, EBITDA o 41 proc., do 818 mln zł, a przychody wyniosły 4,45 mld zł.

Obecnie trwa proces prywatyzacji spółki. Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji w sprawie sprzedaży 82,9 proc. akcji Energi Polską Grupę Energetyczną i Energeticky a Prumyslovy Holding. W połowie września resort planuje wybrać jedną z ofert.

"Ze spotkań z inwestorami wynika, że jesteśmy bardzo wysoko oceniani. Minister może spodziewać się dobrej ceny w ofertach" - powiedział Bieliński. (PAP)

morb/ jtt/

d3fs16n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3fs16n